Domácí

V obchodech objevili nebezpečnou kaši pro děti! Našli v ní salmonelu

V obchodech objevili nebezpečnou kaši pro děti! Našli v ní salmonelu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stáhnout z trhu jednu šarži nemléčné rýžové kaše značky Hami. Slovenský dozorový orgán v ní totiž našel salmonelu.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce dostala varování od slovenského Úřadu veřejného zdravotnictví, že v nemléčné rýžové kaši značky Hami byla nalezena bakterie Salmonella enteritidis. Inspekci o tom informoval přes evropský systém varování pro potraviny a krmiva RASFF.

Zdroj: SZPI

​Konkrétně se jedná o 170gramové balení s datem minimální trvanlivosti do 20. dubna 2022 a s číslem šarže L: 101248648. Uvedená šarže byla dodána českým odběratelům jako jsou Tesco, DM drogerie, Mall CZ, Rossman, Globus, Alza a další. 

"SZPI doporučuje všem spotřebitelům, kteří mají danou šarži potraviny doma, aby ji nekonzumovali," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Související obsah

​"Potravinářská inspekce vložila dodatečnou informaci do RASFF, čímž umožní došetření a přijetí opatření v zemi původu potraviny," dodal Kopřiva.

Bakterie způsobuje průjmové onemocnění salmonelózu. Pro zdravého člověka většinou není nebezpečné, ale právě děti se hůře vyrovnávají se ztrátami tekutin, proto u nich onemocnění není radno podceňovat.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz