Domácí

V nemocnici, kde leží Zeman, zasahovala policie. Kvůli agresivnímu pacientovi

V nemocnici, kde leží Zeman, zasahovala policie. Kvůli agresivnímu pacientovi
Zdroj: TV Nova, Profimedia

Policisté v pondělí po poledni zasahovali v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Pacient s psychickými problémy se začal chovat agresivně. Podle informací TV Nova dělal problémy ve stejném pavilonu, kde je už týden hospitalizovaný prezident Miloš Zeman.

Personál pražské Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) měl v pondělí po poledni potíže s agresivním pacientem. Muž s psychickými problémy měl způsobit rozruch nedaleko pokoje prezidenta Miloše Zemana. Incident se neobešel bez policejního zásahu.

"Do střešovické nemocnice jsme vyjížděli po 13. hodině. Zdravotnický personál nám nahlásil problémy s agresivním pacientem, který měl psychické problémy," řekla TN.cz mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. 

Zda se zákrok policie nějakým způsobem dotkl prezidenta Zemana a jestli kvůli tomu ochranka hlavy státu upravila bezpečnostní opatření, není jisté. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček na otázku neodpověděl. "To se musíte optat policie," napsal pouze.

Související obsah

​Nepříjemná událost se obešla bez zranění. "Muže jsme pomohli transportovat do jiné nemocnice na psychiatrické oddělení," dodala Siřišťová.

Prezident Zeman je v nemocnici od minulého úterý, tento týden už chce začít opět úřadovat. Podle lékařů trpí dehydratací a mírným vyčerpáním.

V nemocnici byl i exprezident Václav Klaus. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz