Domácí

Policie znovu navrhla obžalovat Babiše. Čapí hnízdo se vrací ke státnímu zástupci

Policie znovu navrhla obžalovat Babiše. Čapí hnízdo se vrací ke státnímu zástupci
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Kriminalisté předali v pondělí doplněný spis v kauze "Čapí hnízdo" Městskému státnímu zastupitelství v Praze. Jeho součástí je také návrh na obžalobu premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové).

Policistům na konci srpna vrátil státní zástupce Jaroslav Šaroch případ k došetření. "Pražští kriminalisté doplnili úkony ve vyšetřování případu ‘Čapí hnízdo‘ zadané dozorovým státním zástupcem. Dnes jsme předali spisový materiál na Městské státní zastupitelství v Praze," informovali v pondělí na twitteru policisté.

Součástí spisu je také návrh na obžalobu premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové), o čemž informoval mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Předseda vlády i Mayerová však obvinění dlouhodobě odmítají.

Související obsah

Návrhem kriminalistů se bude nyní zabývat dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch. Jak dlouho to potrvá, však není jasné.

"Zvláštní lhůta zpracování věci nebyla prozatím stanovena. Dle interních předpisů platí lhůta pro zpracování věci v délce dvou měsíců. Lhůta může být v odůvodněných případech prodloužena, zároveň však nemusí být využita v plném rozsahu," sdělil Cimbala.

Policisté navrhli Babiše s Mayerovou obžalovat už letos v květnu. Státní zástupce jim však případ vrátil koncem srpna k došetření. Vyšetřovatelé tak doplnili výpovědi svědků. Výslech absolvoval například premiérův syn Andrej Babiš mladší.

Případem "Čapí hnízdo" se už čtyři roky zabývají policisté. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz