Zahraničí

Další obviněný v případě Skripal. Policie chce chytit údajného šéfa

Další obviněný v případě Skripal. Policie chce chytit údajného šéfa
Zdroj: Profimedia

Britská policie obvinila v případě otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala dalšího Rusa. Denis Sergejev měl dvěma údajným útočníkům šéfovat. Muž, který má být členem vojenské rozvědky GRU, operoval pod krycím jménem Sergej Fedorov.

Podle agentury AP padlo v případu otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala další obvinění. Britská policie viní třetího Rusa z pokusu o vraždu, držení a užívání chemické zbraně a těžkého ublížení na zdraví. Policie tvrdí, že má důkaz, že Sergej Fedorov, což má být alias Denise Sergejeva, je členem vojenské rozvědky GRU.

Policie na všechny tři obviněné muže vydala zatykač. Všichni podle ní pracovali společně pro GRU během jejích operací mimo Rusko. Sergejev měl být šéfem dvou mužů, kteří útok provedli.

"Jsme odhodlaní předvést útočníky ke spravedlnosti," řekl Dean Haydon z britské metropolitní policie.

Související obsah

Na bývalého ruského agenta Skripala měli zaútočit dva muži v březnu roku 2018 ve městě Salisbury. Skripal s dcerou Julií, která s ním zrovna byla, útok přežili. Zemřela ale Dawn Sturgessová, která sáhla na lahvičku od parfému, ve které měl nebezpečný novičok být.

Rusko se obhajuje, že s útoky nemá nic společného. Údajní útočníci Alexandr Miškin a Anatolij Čepiga tvrdí, že v Salisbury byli pouze na výletě.

Obvinění přichází ve stejný den, kdy Soudní dvůr EU uvedl, že za smrt Alexandra Litviněnka v roce 2006 může také Rusko. Litviněnko získal ve Velké Británii azyl, později občanství. V roce 2006 byl otráven radioaktivním poloniem.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz