Zahraničí

Záhada vyřešena. Češi pomohli zjistit, kdo je tajemná žena z Chorvatska

Žena, po jejíž totožnosti pátral celý svět, je 57letá Slovenka. Případ, o kterém se psalo v Americe, Anglii, Austrálii a například i v arabském světě, pomohla odtajnit i čtenářka TN.cz. Turistka z Prahy ženu, kterou našli na ostrově Krk, poznala. Ačkoli neznámá nevěděla, jak se jmenuje či odkud je, česká turistka si vzpomněla, že jde nejspíš o Slovenku, se kterou se před dvěma týdny bavila na Makarské.

Identita ženy, kterou našli na ostrově Krk, už je odhalena. Chorvatská policie zjistila, že se jedná o Slovenku, která byla v oblasti na dovolené. Potvrdila tak informace čtenářky TN.cz, která tvrdí, že se s ženou bavila 9. září na Makarské. Několik lidí z Česka i Slovenska si myslí, že se jedná o Danu A. z Trenčína. Kontaktovali kvůli tomu slovenskou a chorvatskou policii i redakci portálu 24sata.hr

"První informace, které vedly ke ztotožnění ženy, policie získala 20. září večer," uvedla chorvatská policie v tiskovém prohlášení. Prostřednictvím Interpolu tedy kontaktovala slovenskou policii, která potvrdila, že se jedná o 57letou Slovenku. Policie poděkovala za pomoc lidem i médiím z Chorvatska i zahraničí a také kolegům ze Slovenska. 

Poté, co redakce TN.cz napsala o turistce, která tvrdila, že ženu potkala na Makarské, objevily se na sociálních sítích spekulace o identitě ženy. Další Češka tvrdí, že se záhadnou paní chodila do školy. "Neviděly jsme se dlouho, ale je to ona. Je jí 58 let," řekla pro web 24sata.hr.

Podle Slovenky, která se redakci chorvatského média také ozvala, nikdo paní nehledal, protože žije i cestuje sama. "Už dříve byla v několika částech Chorvatska," uvedla. Obě ženy identifikovaly záhadnou paní stejným jménem i příjmením. "Nevíme, jak se dostala na Krk," doplnila Slovenka.

Související obsah

Podle svědků má jít o ženu, která na sebe před lety upozornila ruční výrobou šperků. Ty nosily i světoznámé celebrity, například francouzská herečka Brigitte Bardot. Dana A. žila v Americe a podle její údajné slovenské známé psala často do facebookových skupin věnujících se turismu v Chorvatsku.

Lidé se ozývali i trenčínské policii. "V souvislosti s hledáním totožnosti ženy několik lidí kontaktovalo telefonicky trenčínskou policii," řekla pro TN.cz mluvčí policie Trenčínského kraje Danka Adamíková.

Případem se zabývalo i slovenské ministerstvo zahraničních věcí. "Velvyslanectví Slovenské republiky v Záhřebu bylo ve středu ráno oficiálně informované chorvatskou stranou, že probíhá proces ztotožnění neznámé osoby na území Chorvatska jako občanky Slovenska," uvedl pro TN.cz mluvčí ministerstva Juraj Tomaga. Na případu spolupracovala slovenská i chorvatská policie také v součinnosti s Interpolem.

Policie v úterý našla na ostrově Krk po dlouhém prohledávání ženin batoh. V peněžence, kterou měla u sebe, ale nebyly žádné průkazy totožnosti ani peníze. V batohu policisté našli také repelent proti komárům. Podle turistky, která se v úterý TN.cz svěřila, že ji potkala, si žena na komáry stěžovala. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz