Zahraničí

Tajemství Dany nalezené v Chorvatsku pomohla vyřešit Češka. ROZHOVOR

Čtenářka TN.cz poznala záhadnou ženu trpící ztrátou paměti, kterou našli na chorvatském ostrově Krk. I na základě jejího svědectví chorvatská policie ve středu zjistila, že se jedná o Danu A. ze Slovenska. České turistce se po identifikaci ženy ulevilo. "Byla jsem z toho špatná," řekla pro TN.cz.

České turistce, která pomohla identifikovat záhadnou ženu, se po středečním ztotožnění záhadné ženy hodně ulevilo. Byla to právě ona, kdo si jako první všiml, že zmatená žena, kterou nalezli na chorvatském ostrově Krk, je slovenská turistka.

"Ulevilo se mi, byla jsem z toho špatná a jsem ráda, že se ji povedlo identifikovat," řekla čtenářka TN.cz. Pro tu bylo hlavním cílem dostat paní domů.

"Nešlo mi o žádné děkování nebo tak, chtěla jsem jí nějak pomoct," pokračovala česká turistka. "Nebylo příjemné vidět tu milou paní z dovolené v takovém stavu," doplnila.

Související obsah

Poté, co poskytla své svědectví o identitě ženy a jako první prozradila, že by mohlo jít o Slovenku, kontaktovala českou turistku slovenská i chorvatská média. "Chorvatská novinářka mi psala a ještě se doptávala," řekla čtenářka. "Řekla mi, že má slovenská turistka doma rodinu, která si neuvědomila, že může být ztracená," přiblížila obsah rozhovoru a dodala, že je hlavně šťastná, že se může identifikovaná Dana A. s rodinou zase sejít.

Chorvatská policie svědkům poslala děkovný e-mail, vyšetřování už pomalu dokončuje. "Doufáme, že po všech odhalených okolnostech v této neobvyklé události se nyní podaří slovenské dámě vzpomenout si na všechny detaily jejího života," napsala policie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz