Život ve hvězdách

Estetická medicína potěší tělo i duši. Teď mám šťavnatou pleť, říká hvězda Novy

Moderátorka TV Nova Iveta Vítová před dvěma měsíci porodila syna Matýska. Štáb Života ve hvězdách je zastihl v Institutu klinické a estetické medicíny. O jaké ošetření šlo? Proč se pro něj rozhodla? Nejen to se dozvíte v následujícím článku.

Při pohledu na moderátorku TV Nova Ivetu Vítovou asi nejednoho napadne, jestli to ta holka má vůbec zapotřebí chodit s jejím vzhledem na estetické zákroky, a ještě k tomu těsně po porodu.

"Co se týče pigmentací, tak většinou mají na toto maminky čas až po dvou, po třech měsících, protože většinou je to ze začátku nápor. Ale třeba ty záležitosti související s porodem, to znamená i řešení s víčky nebo třeba poradit se, jak je to s dítětem, s těmi červenými skvrnami, tak to jdou rovnou z porodnice," vysvětlil lékař Roman Šmucler, zakladatel Institutu klinické a estetické medicíny.

Bývalá Miss na klinice není poprvé. A než se štáb Života ve hvězdách rozkoukal, vybafla na něj v masce. Ta slouží k znecitlivění pleti, aby bylo ošetření příjemné a bezbolestné. Oblíbená novácká moderátorka si našla k návštěvě ještě jeden malý důvod.

Související obsah

"Je to hrozně fajn, protože ležím v klidu a nemusím vstávat, to se mi dlouho nestalo. Těšila jsem se na to. A hlavně se těším, že ten obličej se tak jako zase nasaje, když je teď dehydratovaný, unavený a nevyspalý. Ta pleť je potom taková šťavnatá," popsala Iveta.

"Doporučujeme od jistého věku, zhruba od 25 let alespoň jednou, dvakrát za rok, ale záleží na tom, jestli trávíme čas na sluníčku, nebo ne. Po létě je ideální doba na hydrataci pleti," popsala dermatoložka Kateřina Klauzová.

Ve snaze ušetřit leckterá z dam sáhne po levných nabídkách a někdy dokonce i na pochybných internetových stránkách. A tento docela odborný zákrok na sobě pak samy zkoušejí. Iveta se ale bát nemusí, je ve správných rukou.

Co na ošetření říká novopočený tatínek? "Manžel ještě chtěl objednat, protože zapíjel syna a udělal si takovou jizvu na nose, takže ten tady ještě dostane termín a bude taky chodit," zmínila Iveta.

Související obsah

​"Nám často maminky chodí se dvěma věcmi. Jednak jsou to zuby. Je spousta pověr o tom, že kvůli miminku přijdou maminky o zuby. Není to pravda. Spíš si po dobu těhotenství dopřávají hodně sladkého. Dneska je velká móda císařských řezů a s tím souvisejí jizvy a ženy chtějí, aby ty jizvy rychle zmizely a hlavně, aby byly do budoucna co nejmenší. Některé mají pigmentace, dělají se jim různé fleky," objasnil Šmucler.

Co člověk, to jiná pleť, proto před každým zákrokem paní doktorka sestaví individuální ošetření. "Vždycky je lepší, když máme problémy s pletí, jít k lékaři, takže si určitě poradíme s čímkoliv, nebo se alespoň budeme snažit s tím něco udělat," doplnila Klauzová.

Zásadní roli v tom, abychom se cítili krásní, hraje psychika, proto jsou odborné konzultace velmi důležité. Ne vždy vás budou do zákroku tlačit, někdy vám ho dokonce rozmluví.

"Je tam spousta takových věcí, kdy je třeba si popovídat, a někdy je dobré to rozmluvit té pacientce, a někdy naopak ta věc je pro ni dost důležitá, ne třeba tím, že ta jizva vybledne rychleji, ale tím, že ji to v té chvíli pomůže psychicky. Ta péče má i rovinu psychologickou, a ty různé poporodní syndromy, které jsou spíš psychické nebo psychiatrické, ty jim paradoxně může pomoci ta estetická medicína zvládnout," vysvětlil Šmucler.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz