Krimi

Češka doufala v pohádkové dědictví, pak přišla rána. Žena přišla o více než milion

Češka doufala v pohádkové dědictví, pak přišla rána. Žena přišla o více než milion
Zdroj: Thinkstockphotos

Na svou důvěřivost a vidinu v pohádkové dědictví doplatila před nedávnem jedna žena z Vyškovska. Na internetu totiž naletěla podvodníkovi, který z ní postupně vylákal přes milion korun. Případ už vyšetřuje policie.

Jihomoravští kriminalisté se v současné době zabývají dalším případem podvodu, kdy žena doplatila na svou důvěřivost. Ženu z Vyškovska kontaktoval před několika měsíci neznámý muž, který jí sdělil zprávu o tom, že bude dědit po příbuzném, který má stejné příjmení a zemřel ve Spojených státech amerických.

Neznámý se vydával za právníka, který má vyřídit pozůstalost. Věc měla jediný háček. Bylo třeba zaplatit poplatky spojené s vyřízením pozůstalosti. "Podvodníkovi se tak postupně podařilo vylákat čtyři platby, které poslala důvěřivá žena na bankovní účet v Turecku. Zde se měl právě nacházet majetek, který měla zdědit," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.

​Až když chtěl muž po ženě další peníze, začala mít podezření, že něco není v pořádku a obrátila se na policii. Mezitím už však stačila podvodníkovi poslat 1,2 milionu korun.

Související obsah

​Na trochu jiný scénář naletěla také další žena z Vyškovska, kterou kontaktoval na sociálních sítích muž, který tvrdil, že pracuje na zaoceánské lodi. Muž se ženě svěřil, že je v tíživé životní situaci a potřebuje někam schovat své úspory. Napsal tedy ženě, že pošle úspory k ní do Česka.

​"Ženu očekávající zásilku proto ani příliš nepřekvapila zpráva, kde se jí údajná přepravní společnost dotazovala, zda očekává zásilku od osoby, jejíž jméno znala z komunikace na sociální síti. Když potvrdila, v dalším e-mailu byla vyzvána k zaplacení poplatku za zaslání zásilky. Když jej zaplatila, kontaktovala ji opět údajná přepravní společnost ze stejné e-mailové adresy s tím, že její zásilka byla pozastavena, a to z několika důvodů, které porušily zásady přepravy," vysvětlila Musilová. I tato žena nakonec zjistila, že se stala obětí podvodu. Bohužel i tak přišla o 100 tisíc korun.

Policisté důrazně varují před podobnými případy, kterých stále přibývá a krom válečných veteránů, zahraničních vojáků či lékařů se podvodníci mohou vydávat například i za správce pozůstalosti. Lidé by nikdy neměli posílat peníze cizím lidem, které osobně neznají.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz