Zahraničí

Zemřel "britský hudební král". Hity jeho kapely zná každý

Zemřel "britský hudební král". Hity jeho kapely zná každý
Zemřel Alan Lancaster Zdroj: Profimedia.cz

V 72 letech zemřel anglický baskytarista a zakládající člen rockové skupiny Status Quo Alan Lancaster. Hudebník zemřel v rodinném kruhu v australském Sydney, kde žil.

Alan Lancaster v sobotu ráno zemřel, když prohrál boj s roztroušenou sklerózou. Smutnou informaci zveřejnili jeho blízcí, podle kterých odešel britský hudební král.

Lancaster se narodil v roce 1949 a v roce 1962 založil kapelu Status Quo. Tehdy se ještě nazývala The Scorpions. Alan v kapele hrál 23 let a jako její člen skončil v roce 1985. Kapela nicméně fungovala i po jeho odchodu. Mezi její největší hity patří písně "Rockin All Over the World" a "In the Army Now." 

Lancaster se po konci v kapele přesunul do Austrálie, kde pokračoval v hudební kariéře. Ke kapele Status Quo se ale vrátil ještě v letech 2013 až 2014 na krátké turné. 

Ke konci života hudebník bojoval s roztroušenou sklerózou. Zprávu o jeho úmrtí zveřejnil rodinný přítel Craig Bennet, kterého o to požádala rodina. "Se zlomeným srdcem vám musím oznámit úmrtí Alana Lancastera, britského hudebního krále, kytarového boha a zakládajícího člena ikonické skupiny Status Quo," uvedl Bennet v prohlášení. Lancaster podle něj zemřel v sobotu ráno obklopen svou rodinou.

Související obsah

​Alan po sobě zanechal manželku Dayle, se kterou byl ženatý od roku 1978, dva syny a pět vnoučat. "Všichni máme zlomené srdce. Alan měl úžasný humor. Byl oddaným a zbožňujícím manželem, otcem a dědečkem," uvedla Dayle.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz