Domácí

VIDEO: Drama na strakonické pouti. Lano atrakce se utrhlo, koule s lidmi vystřelila

U jedné z atrakcí na tradiční jihočeské pouti ve Strakonicích se v neděli utrhlo gumové lano. Konstrukce, ve které v tu chvíli seděli dva lidé, nekontrolovatelně vylétla do vzduchu. Redakce TN.cz má k dispozici záběry incidentu. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Návštěvníci slavné Václavské pouti ve Strakonicích v neděli odpoledne zažili dramatické chvíle. U jedné z atrakcí se utrhlo lano. Konkrétně šlo o oblíbenou kouli, do které si sedají dva lidé a následně jsou katapultováni desítky metrů do vzduchu.

Těsně před tímto okamžikem však při napínání lan jedno prasklo a konstrukce nekontrolovatelně vystřelila vzhůru. Následně koule narazila do jednoho ze sloupů.

Související obsah

​Dvojice mužů zůstala viset ve výšce asi deseti metrů nad zemí. Oba byli připoutáni k sedačkám, nikomu se naštěstí nic nestalo. Obsluha atrakce je následně dostala zpět na zem.

Provozovatelka Anna Dykovská tvrdí, že ji celá situace mrzí. Chyba podle ní ale byla výhradně na straně výrobce gum. "Lidé jsou chránění v té kouli. Guma praskla vadou materiálu, není to naše chyba. Reklamujeme výrobce a budeme se bránit, protože to poškozuje naši firmu," uvedla. 

Atrakce podle ní funguje 15 let, před třemi měsíci prý prošla i technickou kontrolou a vše bylo v absolutním pořádku. Nic nenasvědčovalo tomu, že by byla potřeba výměna gumy. "Kapacita je 350 skoků a na dvoustém skoku se přetrhla," dodala provozovatelka.

Protože se incident obešel bez zranění, policisté vyšetřování nezahájili. Václavská pouť ve Strakonicích nedělním dnem skončila. Atrakce teď čeká revize a zazimování.

Na celé video se podívejte ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz