Zahraničí

Češi kritizují norskou Popelku: "Místo oříšků žaludy". Vysmál se jí i Jandák

Norové už natočili novou verzi pohádky Tři oříšky pro Popelku. Ve středu dokonce vydali první trailer. Herec Vítězslav Jandák, který se v původní pohádce objevil, věští norskému remaku úspěch. Myslí si ale, že nebude tak dobrá jako verze režírovaná Václavem Vorlíčkem.

Nové Tři oříšky pro Popelku se už natáčí. Po půlroce od začátku natáčení zveřejnila norská filmová produkce první záběry z chystaného remaku oblíbené české pohádky. V té hrál i herec Vítězslav Jandák, který věští norskému filmu úspěch.

"Když vymysleli auto, tak ho začali dělat i v jiných zemích,“ řekl TN.cz Jandák k nápadu natočit norskou verzi pohádky. Ačkoli si myslí, že nová verze bude mít úspěch, nevěří, že bude tak dobrá jako ta původní. "O to hezké se pokouší i jiné země, nemají ale tu poezii, krásu a českost jako původní pohádka,“ tvrdí poté, co viděl trailer.

Norská Popelka se nelíbí ani jiným Čechům, kteří trailer viděli. "Proč místo tří oříšků dostala tři žaludy?" ptá se jeden z lidí, kteří ukázku z nové Popelky viděli. "Na naší Popelku to rozhodně mít nebude. Herci vůbec nepůsobí sympaticky," stěžuje si další. Jiní si ale myslí, že by pohádka nemusela být špatná. "Na originál to nikdy nebude mít. Ale těším se, jsem zvědavá!" napsala v komentářích pod trailerem například jedna z fanynek české verze.

Zdroj: Nordisk Film Norge

​Hlavní roli Popelky ztvárnila tamní popová hvězda Astrid Smeplassová. Ve filmu se objeví i Cengiz Al nebo Thorbjorn Harr. Kdo se zhostí role Kamila, kterého původně hrál Jandák, se zatím neví. V traileru se sám herec nenašel. "Sean Connery už je mrtvý, takže mě nenapadá, kdo jiný by mě mohl hrát,“ zavtipkoval ale.

Související obsah

Český režisér Václav Vorlíček natáčel Popelku v Česku a v Německu. Natáčení norské verze pohádky probíhalo v jednom z největších evropských skanzenů Maihaugenu nedaleko města Lillehammer. Remake režíruje Cecilie A. Mosliová. Pro remake se Norové rozhodli i díky oblíbenosti pohádky v zemi.

Premiéra filmu v Norsku je plánovaná na 12. listopadu. Zatím není jasné, jestli se na něj budou moct v kinech podívat i čeští diváci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz