Zpěvák

Dva roky od smrti Gotta: Na hřbitově se scházejí fanoušci, Zeman poslal věnec

Už dva roky uplynuly od smrti legendy české hudby. Karel Gott zemřel v 80 letech na akutní leukémii. Toto smutné výročí si v pátek jeho fanoušci připomínají například na pražských Malvazinkách u Gottova hrobu nebo u jeho vily na Bertramce.

K hrobu Karla Gotta zamířily už v pátek ráno desítky lidí. Celý den pak přinášejí květiny, ručně vyrobené dárkové předměty a zapalují svíčky. Místo posledního odpočinku legendárního zpěváka od rána hlídají zaměstnanci hřbitovní správy. Dohlížejí hlavně na to, aby od zapálených svíček nechytily květiny nebo jiné dárky, které fanoušci na zpěvákův hrob přinášejí.

Hned ráno se na hrobě zpěváka objevil i věnec od prezidenta republiky Miloše Zemana. Ten patřil mezi zpěvákovy velké fanoušky a 28. října udělí Karlu Gottovi Řád bílého lva in memoriam.

Související obsah

​Vdova Ivana Gottová ho měla převzít už minulý rok, ale kvůli pandemii se tak nestalo. Prezident loňská vyznamenání předá letos. Mnohonásobný slavík podlehl akutní leukemii 1. října 2019 ve věku 80 let. Svět se o jeho smrti dozvěděl druhý den dopoledne.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz