Zahraničí

Slováky překvapil sníh. Objevil se v Tatrách i Malé Fatře

Na Slovensku napadl hned na začátku podzimu sníh. Pokryl některá místa ve Vysokých Tatrách i na Malé Fatře. Na obou pohořích je momentálně na některých místech asi 30 centimetrů sněhu. Nasněžilo například na hoře Kriváň.

Zatímco ve slovenských městech ze začátku podzimu hodně pršelo, na tamních pohořích začalo sněžit. Podle portálu Meteo.sk napadlo místy až 30 centimetrů sněhu, který pokryl Malou Fatru i Vysoké Tatry.

Sníh je například v Lopušné dolině nebo na Kriváni ve Vysokých Tatrách, na Malé Fatře je zhruba 30centimetrová sněhová pokrývka v lokalitě Martinské hole. 

Související obsah

Vrcholy Tater pokryl sníh už na začátku září. Výška sněhu tam v té době dosahovala asi 20 centimetrů. Zasněžený byl Lomnický štít i Lomnické sedlo a také Skalnaté pleso. Na konci září už sněžilo i na vrcholcích vyšších než 1500 metrů nad mořem.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz