Domácí

Muži opravili okap místo střechy. Seniorku pak chtěli obrat o statisíce

Muži opravili okap místo střechy. Seniorku pak chtěli obrat o statisíce
Zdroj: Policie ČR

Skupinka mužů se v Praze vydávala za opraváře střech a okapů. Důchodkyni mladíci podle policie obrali o 270 tisíc korun a ve finále nic neopravili. Žena u sebe neměla tolik peněz, místo do bankomatu se však vydala přímo na policejní stanici.

Seniorka potřebovala na svém domku v Praze opravit střechu. Na internetu našla společnost na opravy střech a okapů, se kterou si domluvila podmínky a termín opravy střechy s tím, že cena bude upřesněna na místě. 

Když skupina mužů dorazila a začala s opravami, důchodkyně zjistila, že se někde stala chyba. Muži totiž začali místo střechy rekonstruovat nepoškozené okapy. Navíc částka za práci byla se jí zdála nepřiměřená, řekli si totiž o tři tisíce korun. Když žena protestovala, poslali ji dovnitř uvařit kávu.

Když se vrátila, byly okapy vyměněny a vše uklizeno. A muži zvedli i cenu opravy, po ženě chtěli 270 tisíc bez faktury a hned na místě. Žena měla doma 200 tisíc korun, což bylo podle opravářů málo, tak ji odvezli do banky. Když vystoupila z auta, zamířila ale na policejní stanici. Podezřelí muži se zatím snažili ujet, policisté je ale brzy zadrželi díky tomu, že žena znala registrační značce jejich vozu.

Související obsah

Podezřelí jsou ve vazbě a čelí obvinění z trestných činů podvod a poškození cizí věci. Odhadovaná škoda jejich zásahu na střeše činí 70 tisíc korun.

Podle policie nejde o ojedinělý případ. "Prosíme případné poškozené, kteří zažili podobnou situaci, aby kontaktovali linku 158 nebo se osobně dostavili na policejní služebnu a poskytli svědectví," řekl mluvčí policie Jan Rybanský.

Podívejte se na fotky k případu falešných opravářů:

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz