Krimi

Auto našli v Maďarsku, těla v přehradě. Vražda kvůli vile je znovu u soudu

Případ dvou seniorů zavražděných kvůli historické vile v Bubenči je opět u soudu. Na lavici obžalovaných je Tomáš Fiala, který původně dostal trest 23 let vězení, a jeho partner Jiří Nehyba odsouzený za podvod. Odvolací vrchní soud rozsudek zrušil a předal případ do Pardubic.

Podle žalobce dvojice usilovala o luxusní vilu v hodnotě 20 milionů korun, kterou vlastnila později zavražděná seniorka. Ta se svým mužem zmizela předloni v červnu. Jejich auto našla policie až v Maďarsku, kam ho obžalovaní měli odvézt. Díky odposlechům a sledování pohybu telefonů policie o několik týdnů později oba muže zadržela v pražských Stodůlkách.

Těla zavražděných našli policejní potápěči na dně nádrže Švihov. Podle žalobce se jich tam zbavil Fiala, který dvojici vylákal na chatu v obci Velká Paseka na Havlíčkobrodsku, kde ji měl zabít. Vilu se pak mladíci pokusili převést v katastru nemovitostí, to se jim ale nezdařilo kvůli zásahu policie.

Související obsah

Tomáš Fiala se k činu nejprve částečně přiznal. Tvrdil, že vrahem ženy je její druh, který napadl i jeho samotného. Zkraje roku ale přišel s jinou verzí, podle které stál za dvojnásobnou vraždou neznámý člověk.

Pětadvacetiletý Tomáš dostal za vraždu a pokus o podvod výjimečný trest odnětí svobody ve výši 23 let, Jiří N. dostal za pokus o podvod pět let a k tomu pětimilionový peněžitý trest.

O vině a trestu se teď rozhoduje od začátku. Vrchní soud se odvoláním dvojice zabýval koncem května a rozsudek nakonec zrušil a postoupil případ do Pardubic. Hlavní líčení je tento týden naplánované na tři dny.

ls, TN.czsoudvb
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz