Domácí

Voyo chystá minisérii Jitřní záře. Je inspirovaná skutečnými příběhy

Před pár dny začalo na Prachaticku natáčení minisérie pro Voyo s názvem Jitřní záře. Ta je inspirována skutečnými případy rodin, které se rozhodly žít mimo systém a dostaly se do křížku se státní mocí.

Minisérii natáčenou pod značkou Voyo Originál režíruje Dan Wlodarczyk. Odehrává se hlavně na Prachaticku, kam se do jedné z vesniček přestěhuje pár mladých lidí, který se rozhodl oprostit od zavedených pravidel.

"Je to příběh o střetu hodnot, kdy rodině vezmou dítě kvůli nepatřičnému jménu," vysvětlil Wlodarczyk.

Dítě totiž pojmenují Jitřní záře. Hlavní role hrají Petra Bučková a Jan Plouhar. "Je to magistra, která se rozhodla odejít s přítelem na vesnici a zkusit tam žít," vysvětlila Bučková.

Související obsah

V další rolích se objeví hned několik známých tváří. Třeba Pavel Zedníček, Pavel Nový, Halka Třešňáková, Lenka Vlasáková nebo Veronika Žilková. Ty si střihly role sociálních pracovnic. "My nejsme úplně rázné dámy. My spíš jako zastupujeme systém, ale že bychom byly rázné, to ne. Ale obě tam jsme bezdětné, což je takový protiúkol," řekly herečky.

"Hraju takového souseda, který... No, já to nemůžu vykecat všechno. Prostě hraju souseda," mlžil Pavel Nový.

Producentem minisérie je dvojnásobný držitel Českého lva a mezinárodní ceny Emmy Vratislav Šlajer. "Je to o vlastním rozhodnutí mít právo na svobodu, a to mě na tom baví. Je to velmi silné drama v krásném prostředí," myslí si Šlajer.

Na minisérii Jitřní záře se můžete těšit exkluzivně na Voyo na jaře příštího roku.

Michal Čoudek, ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz