Zahraničí

V Kalifornii se do obydlené oblasti zřítil letoun. Úřady hlásí mrtvé

Nejméně dva lidé, včetně pilota, zemřeli poté, co se na předměstí San Diega zřítilo malé letadlo. Počet obětí ale může stoupnout, záchranné složky stále prohledávají trosky. Letoun po pádu poškodil několik domů a aut. Dva rezidenti skončili v nemocnici.

Dvoumotorový letoun Cessna se na předměstí Santee v jižní Kalifornii zřítil v pondělí odpoledne tamního času. "Máme několik mrtvých, nevíme ale přesně kolik," oznámil na tiskovém brífinku zástupce šéfa hasičů města Santee Justin Matsushita.

Záchranným složkám se zatím podařilo identifikovat dvě oběti leteckého neštěstí. První z nich byl pilot letounu, který pracoval jako kardiolog ve zdravotním středisku v arizonské Yumě. 

Dalším mrtvým byl řidič nákladního auta, které padající letadlo zasáhlo. "Ztráta našeho zaměstnance nás zasáhla, vyjadřujeme upřímnou soustrast rodiče a přátelům," uvedla přepravní společnost UPC v oficiálním prohlášení.

Související obsah

​"Ještě nevíme, kolik lidí bylo na palubě letadla," uvedl mluvčí Federální letecké správy Donnell Evans pro NBC 7 San Diego. Mělo se ale zřejmě jednat o šestimístný letoun. Pokud v něm cestovalo více lidí, šance, že někdo přežil je podle záchranných složek minimální. "Jsme přesvědčeni, že nikdo, kdo byl v tom letadle, nemohl přežít," konstatoval Matsushita.

Letadlo se zřítilo na dva domy, které zdevastovalo, a dalších pět poškodilo. Podle Mathushity byli dva z místních obyvatel převezeni do nemocnice. Sousedé NBC 7 San Diego řekli, že se mělo jednat o manžele, kteří byli zachráněni z domu, který zasáhl trup letadla.

Letoun mířil z Yumy do San Diega a pravděpodobně utrpěl nějakou závadu. Pilot se pokoušel přistát nedaleko střední školy v Santee, místo toho ale došlo k havárii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz