Domácí

Odstartoval dotační program Zelená úsporám, dosáhnout na něj by měl každý

V úterý odstartoval dotační program Zelená úsporám. Lidé mohou žádat o dotace na zateplování, výměnu kotlů nebo třeba na pořízení solárních systémů. Poprvé mohou žádat i bytové domy jako celek.

Program Zelená úsporám sice odstartoval už v úterý ráno, podle odborných poradců ale není kam spěchat, protože potrvá až do poloviny roku 2025. Dobrou zprávou je, že uspěje prý každý, kdo splní stanovené podmínky.

Na ekologická opatření by mělo být do roku 2030 k dispozici nejméně 39 miliard korun, a to jak z národních, tak i evropských zdrojů. Lidé mohou žádat o dotace na zateplování, výměnu kotlů, pořízení solárních zařízení, nebo na výstavbu dobíjecí stanice pro elektromobily, ale i na výsadbu stromů nebo zelené střechy, či nakládání s dešťovou vodou.

Související obsah

​V programu Zelená úsporám je tentokrát i několik novinek. Nově mohou žádat zájemci nejen pro rodinné, ale i bytové domy, a to jako celek. Novinkou je také úplná digitalizace celého programu. Státní fond životního prostředí přistoupil k tomu, že veškerá administrace bude probíhat elektronicky.

Navíc kotle na tuhá paliva první a druhé třídy budou už od září příštího roku nelegální. Teď je tedy podle odborníků poslední možnost, zažádat si o peníze na jejich výměnu.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz