Domácí

Končí další dodavatel energií. Měl desítky tisíc klientů

Končí další dodavatel energií. Měl desítky tisíc klientů
Zdroj: profimedia.cz

Kritická situace na trhu s energiemi v Česku pokračuje. Už druhá firma tento týden oznámila úplný konec dodávek. K Bohemia Energy se v pátek přidala i společnost Kolibřík Energie. Po firmě zůstanou desítky tisíc klientů.

Společnost Kolibřík Energie v pátek odpoledne oznámila konec dodávek. "Stávající energetická krize v celé Evropě, kterou symbolizuje raketový růst cen, je pro nás extrémně složitá. Kolibřík Energie byl založen coby komunitní projekt, který preferuje společenskou odpovědnost nad ziskem. Za stávající situace na energetických trzích nejsme schopni zajistit dodávky elektřiny a plynu za sjednaných podmínek," uvedla společnost v prohlášení.

Dodávky elektřiny a plynu bude pro všechny zákazníky zajišťovat od 19. října dodavatel poslední instance. Lidem tak nehrozí omezení dodávek plynu a energií. Společnost má zhruba 18 tisíc zákazníků odebírajících elektřinu a přes 10 tisíc klientů odebírajících plyn.

Lidé podle společnosti o peníze nepřijdou. "Po ukončení dodávek obdržíte standardní závěrečné vyúčtování. Pokud jste zálohy za říjen ještě neuhradili, doporučujeme jejich úhradu, aby nedošlo k nedoplatkům. Po ukončení dodávek si prosím zrušte trvalé příkazy a budoucí platby," radí firma.

Problém budou zřejmě mít i zákazníci projektu Skautská energie. Firma Kolibřík Energie totiž byla jeho výhradním dodavatelem. A potíže nehlásí jen Kolibřík. Další společnost, A-PLUS Energie, končí s dodávkami plynu. Tato společnost měla zhruba 150 odběratelů.

Související obsah

Je to přitom jen pár dní, co Českou republiku obletěla zpráva o konci společnosti Bohemia Energy, která má téměř milion odběratelů. Spolu s Bohemia Energy skončily společnosti Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Už koncem září přerušila dodávky společnost P&M true family

Další společnosti přitom mohou brzo následovat. Podle Pavla Tykače, většinového majitele Sev.en Energy a osmého nejbohatšího Čecha dle Forbesu, jsou nejvíce v ohrožení malí dodavatelé energií.

Tykač byl v pořadu Naše Česko hostem ekonoma Lukáše Kovandy. Poslechněte si jeho názory:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz