Krimi

Policie chytila údajného lupiče za pět minut. Udělal hloupou chybu

Pouhých pět minut stačilo pražským policistům, aby zadrželi muže podezřelého z loupeže. Se zbraní v ruce měl přepadnout obchod s potravinami. Když z něj utíkal, tak se snažil zmást případné pronásledovatele odhozením části oblečení. Jenže mu nedošlo, že v chladném počasí bude v krátkém tričku naopak nápadnější.

Teploměr ukazoval sotva pět stupňů a policisté vedli muže oblečeného jen v bílém tričku. To, že by mohl nastydnout, ale důvod k ohřátí v autě zrovna není. "Je stíhaný pro trestný čin loupež, za což mu hrozí až deset let za mřížemi," uvedla mluvčí policie Violeta Siřišťová. Přepadnout měl obchod s potravinami ve Vršovicích.

Údajný lupič se na akci asi deset minut připravoval. Před prodejnou přecházel sem a tam a čekal, až bude prodavačka uvnitř sama. Na záběrech z kamery je pak vidět, jak oblečený v tmavé bundě a s pistolí v ruce pak nakráčel dovnitř.

Požadavek zněl jasně. "Řekl naval prachy. Dcera byla samozřejmě v šoku a ptala se ho, jestli to myslí vážně," popsala matka přepadené prodavačky Veronika Petrásková. Muž to vážně myslel, žena se bála o život a peníze mu dala. Když si je cpal do kapes, tak padaly mu na zem. Celkem si odnesl asi 20 tisíc korun.

Související obsah

​Policejní hlídky hned vyrazily do terénu. Brzy si jedna všimla muže, který zrovna nastupoval do autobusu číslo 136. "Venku bylo pět stupňů a měl na sobě triko s krátkým rukávem. To nám přišlo podezřelé," popsal policista Martin Růžička.

O dvě zastávky později už bylo kolem autobusu hlídek víc. Smyčka se stahovala. "Jedna hlídka bus zablokovala. My jsme šli zezadu a společně jsme provedli zákrok," uvedl další policista Jiří Binder.

Muž se nebránil a ukázal, kde zahodil bundu i pistoli, která byla na plastové kuličky. K přepadení prý podezřelého dohnala finanční nouze. Muž prý neměl na nájem. Teď se mu o bydlení nejspíš postará vězeňská služba.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz