Domácí

Situace v Česku se zhoršuje! Přibylo nejvíc nemocných za víkend od května

Situace v Česku se zhoršuje! Přibylo nejvíc nemocných za víkend od května
Zdroj: TV Nova

Situace s koronavirem v České republice začíná být opět kritická. Za sobotu testy odhalily 1157 nových případů nákazy, což je nejvíce za víkendový den od 8. května. Oproti minulému týdnu se navíc jedná o nárůst o 492 nemocných.

Minulou sobotu laboratoře potvrdily v Česku 665 nových případů nákazy, tento týden o však činilo už o 492 nakažených více, tedy 1157 případů. Jedná se o nejvyšší hodnotu za víkend od 8. května letošního roku.

Vysoko se drží také počet hospitalizovaných lidí v nemocnicích. Aktuálně tam leží 463 pacientů, z nichž 86 je ve vážném stavu. Celkem navíc úřady evidují od začátku pandemie 30 545 úmrtí spjatých s covidem-19. V pátek s nemocí zemřeli tři pacienti.

Související obsah

Kriticky stoupá také počet potvrzených případů za posledních sedm dnů na 100 tisíc obyvatel, který k neděli činí 86. Ještě v sobotu to bylo 81.

Nejhorší z celé České republiky je situace na Českobudějovicku, kde je 228,89 nakažených na 100 tisíc obyvatel, v okrese Ostrava-město s 217,44 nemocnými a v Přerově (204,81). Poté následují okresy Prostějov (175,11), Opava (160,43) a Pelhřimov (159,06).

Počet nakažených za poslední týden v okresech ČR na 100 tisíc obyvatel:

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

V Česku bylo podáno už téměř 12 milionů dávek vakcíny proti koronaviru. První dávku dostalo přes 5,8 milionů obyvatel, ukončené očkování má 5,7 milionů lidí. Posilovací dávku v zemi dostalo více než 40 tisíc Čechů.

Vláda bude rozhodovat o ukončení proplácení testů. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz