Domácí

PŘEDPOVĚĎ: Počasí jako na houpačce! Oteplení doprovodí déšť

PŘEDPOVĚĎ: Počasí jako na houpačce! Oteplení doprovodí déšť
Zdroj: Getty Images

Po chladných dnech se příští týden dočkáme oteplení. Teploty vystoupí až na 21 °C. Sluníčka se však zřejmě nedočkáme a místo chytání posledního bronzu spíše budeme muset vytáhnout ze skříně deštníky.

"Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše nad střední a jihovýchodní Evropou. Po její zadní straně bude za teplou frontou ve středu proudit od jihozápadu do střední Evropy teplý vzduch. Ve čtvrtek přejde přes naše území od západu studená fronta a za ní k nám bude proudit chladnější vzduch od severozápadu," uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Neděle je polojasná až jasná, postupně bude přibývat oblačnosti. V noci mohou teploty klesnout až na -2 °C, přes den teploměry naměří maximálně 14 °C.

Související obsah

pondělí bude oblačno až zataženo, na severu a severovýchodě území se objeví ojediněle i slabý déšť. Během dne bude postupně polojasno až skoro jasno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 2 do 6 °C, přes den se vyšplhají maximálně na 15 °C.

Úterý bude zpočátku polojasné, ojediněle s mlhami. Postupně však od západu začne přibývat oblačnosti, a nakonec může být i zataženo. V noci se teploty sníží na 6 až 2 °C, přes den se dočkáme až 16 °C.

Ve středu meteorologové očekávají oblačno až zataženo. Počítat musíme i s deštěm. Noční teploty spadnou na 10 až 6 °C, ve dne se dočkáme až příjemných 21 °C.

Čtvrtek bude rovněž ve znamení oblačné až zatažené oblohy, na většině území bude pršet. Odpoledne a večer bude postupně ubývat srážek a obloha se bude protrhávat. V noci se teploty propadnou na 9 °C. Nejvyšší denní teploty budou od 13 do 17 °C.

Související obsah

V následujících dnech bude většinou oblačno, místy s přeháňkami nebo občasným deštěm. Na horách už to mohou být také srážky sněhové. Nejnižší noční teploty budou od 10 do 6 °C, postupně mohou klesnout až na 1 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat maximálně kolem 13 °C.

Podzimní teplé víkendové počasí je u konce. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz