Domácí

Prezident už týden leží na oddělení KARIM. Hrad přesto stále mlží

Prezident Miloš Zeman je už týden hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v Praze. O tom, s čím se hlava státu léčí, však Hrad stále mlčí. Má jít o blíže nespecifikované chronické onemocnění.

Hlava státu stále zůstává v péči doktorů Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Už týden leží na jednom z tamních oddělení, kde pacienti dostávají tu nejintenzivnější péči. "Pan prezident je nadále hospitalizovaný na Klinice anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM)," řekla TN.cz v neděli mluvčí ÚVN Jitka Zinke.

Stále však není jasné, s čím přesně se prezident léčí. Má totiž jít o blíže nespecifikované chronické onemocnění.

Související obsah

Hrad však na časté dotazy ohledně prezidentova zdraví vůbec nereaguje. "Omlouvám se, že neodpovídám na dotazy, ale ticho považuji za správné. Modlete se dál za pana prezidenta, prosím," uvedl na svém twitteru v neděli Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Právě kvůli nejasnostem kolem Zemanova zdravotního stavu míří kritika především na Kancelář prezidenta republiky (KPR), která odmítá poskytnout požadované informace. Proto předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) požádal Hrad o prognózu způsobilosti Miloše Zemana vykonávat úřad. Podrobnosti najdete v tomto článku na TN.cz.

"Protože jsme do pátku odpověď neobdrželi, tak jsem odeslal řediteli ÚVN Miroslavovi Zavoralovi dopis, ve kterém se táži nemocnice a pana profesora, jak to s panem prezidentem je. Zda je schopen vykonávat svůj úřad," uvedl Vystrčil.

Mluvčí nemocnice Jitka Zinke v sobotu informovala, že nemocnice se senátní žádostí zabývá. "ÚVN obdržela žádost pana předsedy Senátu a mohu ujistit, že již pracuje na jejím vyřízení s veškerou míry profesionality a zodpovědnosti," doplnila mluvčí.

Související obsah

Podle bývalého předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) žádné akutní nebezpečí nehrozí. "Sněmovna je svolaná. Problém nastane, pokud by prezident nekonal funkci po 8. listopadu. Pokud by nepřijal třeba demisi předsedy vlády," řekl v Partii na Primě Štěch.

O stavu prezidenta Zemana by měl příští týden promluvit vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář. "Po dohodě s rodinou pana prezidenta se chystám na počátku příštího týdne veřejně vystoupit a vyvrátit lži, které se šíří," uvedl Mynář.

V neděli odpoledne před vjezdem do ÚVN se sešla asi desítka lidí, kterým se nelíbí chování úředníků kanceláře prezidenta v souvislosti se Zemanovým zdravotním stavem. Po půlhodině akce skončila.

Jaký je zdravotní stav prezidenta? Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz