Zahraničí

Misionáři stavěli sirotčinec na Haiti, i s dětmi je unesl tamní gang

Misionáři stavěli sirotčinec na Haiti, i s dětmi je unesl tamní gang
Zdroj: Profimedia

Skupinu misionářů z USA unesl v sobotu gang na Haiti. Součástí skupiny byly i děti. Americká vláda se únosem již zabývá.

Při návratu z výpomoci na stavbě sirotčince zmizela v sobotu na Haiti skupina misionářů z USA, unesl je jeden z tamních gangů. Ve skupině bylo 17 lidí včetně několika dětí. Informaci přinesla agentura AP.

O únosu informovala ohijská novokřtěnecká organizace Christian Aid Ministries (CAM). CAM se mimo jiné zaměřuje na potravinovou a lékovou pomoc, boj s chudobou a misionářkou činnost včetně výpomoci při zakládání nových kostelů.

Související obsah

​Únosu se vyhnuli jen vedoucí misie, jeho rodina a další člověk, kteří jako jediní zůstali na misijní základně. Informacemi o únosu se už zabývá i americká vláda. "Blahobyt a bezpečí amerických občanů v cizině jsou jedněmi z nejvyšších priorit ministerstva zahraničí," stojí v prohlášení úřadu bez dalšího komentáře.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz