Zahraničí

Ropnou rafinerii v Kuvajtu zachvátil obří požár. Několik lidí je zraněných

V jedné z největších kuvajtských ropných rafinerií nastala exploze, vzápětí v závodu vypukl masivní požár. Podle ropné společnosti, které zařízení patří, se zranilo několik pracovníků. Žádný z nich ale není ve vážném stavu. Zároveň uvedla, že provoz rafinerie požár neovlivnil, a export ropy tak není ohrožen.

Záběry šlehajících plamenů a oblaků černého dýmu stoupajícího z kuvajtské rafinerie Mína al-Ahmadí zaplavily v pondělí sociální sítě. Masivní požár zachvátil sekci, kde se odsiřuje ropa. Uvedla to státní ropná společnost KNPC, která závod provozuje.

"Provoz rafinerie a export ropy nebyl nijak ovlivněn, stejně tak dodávky elektřiny," informovala společnost. Podle televize Al-Džazíra obyvatelé žijící v blízkosti závodu slyšeli velkou explozi.

Související obsah

​Nehoda si nevyžádala žádné životy, několik pracovníků ale utrpělo lehčí zranění. KNPC uvedla, že jim byli na místě ošetřeni, někteří skončili v nemocnici a jsou ve stabilizovaném stavu.

Hasiči už oheň uhasili. Státní ropná společnost vlastní tři rafinerie, Mína al-Ahmadí je z nich největší. Produkuje zhruba 466 tisíc barelů ropy denně a rozkládá se na ploše 10,5 kilometru čtverečních.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz