Zahraničí

Zvrat v případu Češky (†25) zastřelené v Kolumbii. Její tělo konečně přivezli do ČR

Zvrat v případu Češky (†25) zastřelené v Kolumbii. Její tělo konečně přivezli do ČR
Zdroj: Facebook / TN.cz

Úspěšně se podařilo vyjednat převoz těla zastřelené 25leté Češky z Kolumbie zpět do vlasti. Redakci TN.cz to potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová s tím, že ačkoliv je tímto případ po konzulární stránce u konce, vyšetřování smrti Anny T. stále pokračuje. Tamní úřady přislíbily, že o posunech v případu budou českou stranu nadále informovat.

Je tomu už téměř měsíc od chvíle, kdy policisté v Kolumbii začali vyšetřovat smrt zastřelené Češky. Anna T., bývalá studentka medicíny z Prahy, měla do jihoamerické země odcestovat se svým přítelem. Domů už se ale nevrátila. Příbuzní čekali dlouhé týdny, než se podařilo vyjednat převoz těla zpět do vlasti. Konečně se ale dočkali.

"Vzhledem k tomu, že se nám podařilo repatriovat tělo oběti do ČR, po konzulární stránce je případ u konce. Pro ministerstvo zahraničních věcí, respektive naši ambasádu v Bogotě, tím ale případ nekončí. Kolumbijské úřady, se kterými jsou naši kolegové v kontaktu, nám přislíbily, že nás budou o průběhu vyšetřování a případném posunu informovat," sdělila v pondělí TN.cz mluvčí ministerstva Eva Davidová.

Ta zároveň uvedla, že v tuto chvíli je případ zcela v kompetenci kolumbijské policie. "Bohužel nejsme schopni odhadnout, jak dlouho bude ještě vyšetřování trvat," dodala.

Související obsah

​Pojišťovna ve spolupráci s pohřební službou začala převoz těla pětadvacetileté Češky, kterou našli koncem září zastřelenou v Kolumbii, řešit zhruba před dvěma týdny. Jak pokračuje vyšetřování, ale doposud není příliš jasné. Ačkoliv mluvčí ubezpečila, že kolumbijská policie na případu stále pracuje, vyšetřovatelé zatím mlčí a veškeré podrobnosti případu si nechávají zatím pro sebe. 

Tělo Češky našli policisté na ulici nedaleko kolumbijského města Jardín 24. září. Doposud prozradili pouze to, že dívka byla několikrát postřelena a že do Kolumbie přijela před několika týdny s partnerem britské národnosti. Ten jim poskytl několik cenných informací, zároveň se stal ale i jedním z hlavních podezřelých. Vyšetřovatelé však nevyloučili ani to, že se dívka mohla stát obětí loupežného přepadení. Zemřela nedaleko drogami nechvalně proslulého Medellínu.

Více o smrti Češky v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz