Počasí

VÝSTRAHA: Silný vítr zasáhne téměř celé Česko. Hrozí vážné nehody

VÝSTRAHA: Silný vítr zasáhne téměř celé Česko. Hrozí vážné nehody
Zdroj: Mediafax

Skoro celé Česko ve čtvrtek zasáhne silný vítr. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu. Meteorologové očekávají nárazy větru až 85 kilometrů za hodinu.

Výstraha před silným větrem platí od čtvrteční osmé hodiny ranní do deváté večerní pro Prahu, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina a Jihomoravský kraj (konkrétně Blansko, Boskovice, Brno, Ivančice, Kuřim, Moravský Krumlov, Rosice, Šlapanice, Tišnov, Znojmo).

Meteorologové očekávají čerstvý až silný jihozápadní až západní vítr s nárazy 70 až 85 kilometrů za hodinu. "Hrozí nebezpečí úrazu ulomenými předměty a zlomenými větvemi. Jsou možné i komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty a zabezpečit skleníky," uvádí ČHMÚ.

Výstraha před silným větrem:

Zdroj: ČHMÚ

Buďte proto opatrní při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách by bylo vhodné omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Související obsah

Další výstraha před větrem platí od čtvrteční 11. hodiny do 21., a to pro Olomoucký kraj (Jeseník, Šumperk, Uničov a Zábřeh) a Moravskoslezský kraj. "Očekává se čerstvý jihozápadní až západní vítr s nárazy kolem 70 kilometrů v hodině," doplnil ČHMÚ.

Předpověď počasí na úterý 19. října:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Píše se na Deník.cz