Domácí

V pražských Malešicích hořela spalovna odpadu, škoda jde do stovek milionů

Spalovnu odpadu v pražských Malešicích zachvátil ve středu odpoledne mohutný požár. Na místě zasahovalo 98 hasičů v 11 profesionálních jednotkách, včetně 3 podnikových, a 7 dobrovolných jednotkách. Škoda je prozatím vyčíslena v řádech stovek milionů korun.

Hořet ve spalovně v ulici Průmyslová začalo krátce po třetí hodině odpoledne. Podle informací hasičů plameny zachvátily jednu z budov spalovny o rozměru 30x40 metrů. "Vyhlášen byl třetí stupeň poplachu. Na místě je mnoho jednotek, další dojíždí. Hoří jedna z budov spalovny," informoval mluvčí hasičů Martin Kavka ve středu odpoledne s tím, že hoří technologie v budově, která má pět pater.

"Momentálně naštěstí nehoří komunální odpad, ale gumové těsnění. Prosím, nevětrejte. Vyrážím na místo," uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Hasiči následně kolem půl šesté odpoledne dodali, že zplodiny hoření se do ovzduší nešíří a větrat už je možné.

Související obsah

​Příčina požáru zatím není známa. Hasičům se plameny už podařilo dostat pod kontrolu a momentálně probíhá dohašování uvnitř budovy.

"K případu požáru Malešické spalovny vyrazil inspektor, speciální vůz Atego a posádka záchranářů. Zatím pouze z preventivních důvodů, na místě by se neměly nacházet zraněné osoby," uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Škoda je prozatím vyčíslena v řádech stovek milionů korun.  "Vedeme útok do vnitřku budovy i po žebříku, budova rozdělena na několik úseku," dodal Kavka. Prostor je kontrolován termokamerou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým rakouským kancléřem se stane Karl Nehammer

Rakousko bude mít nového kancléře, stane se jím dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer. Ten zároveň povede vládní stranu ÖVP (Rakouská lidová strana), informoval o tom list Kronen Zeitung. Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz ve čtvrtek oznámil, že v politice definitivně končí. Z funkce odstoupil v říjnu, když jej a jeho okolí začala policie vyšetřovat kvůli údajné korupci. Současný kancléř Alexander Schallenberg ve stejný den oznámil, že na funkci rezignuje ve chvíli, kdy se ÖVP dohodne na novém lídrovi.

Píše se na Deník.cz