Počasí

VÝSTRAHA: Části Česka znovu zasáhne silný vítr. Hrozí nehody a vážné úrazy

VÝSTRAHA: Části Česka znovu zasáhne silný vítr. Hrozí nehody a vážné úrazy
Zdroj: profimedia.cz

Některé části Česka v pátek opět zasáhne silný vítr. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu a varování před padajícími stromy a předměty. Očekává se vítr se silnými nárazy s rychlostí až 70 km/h.

Středočeský kraj, Praha a Ústecký kraj se budou v pátek znovu potýkat se silným větrem. Výstraha proto platí pro některé jejich části, a to od od 12. do 22. hodiny. Ze Středočeského kraje je to Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Černošice, Český Brod, Kladno, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Rakovník, Říčany a Slaný. 

V Ústeckém kraji by si měli dát pozor lidé z oblastí Kadaň, Litoměřice, Louny, Lovosice, Podbořany, Roudnice nad Labem a Žatec. Meteorologové očekávají silný vítr s rychlostí 50 až 80 km/h.

"Může docházet k poškození stromů a lesních porostů, možné jsou menší škody na budovách. Hrozí nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi. Může docházet ke komplikacím v dopravě," uvádí ČHMÚ.

Výstraha před silným větrem platí pro tyto oblasti:

Zdroj: ČHMÚ

​Meteorologové doporučují zajistit okna a dveře, odstranit či upevnit volně uložené předměty a zabezpečit skleníky. Lidé by také měli dbát zvýšené opatrnosti při pohybu a řízení vozidel.

Orkán Ignác do Česka dorazil ve čtvrtek ráno. Hasiči z celé republiky evidovali stovky výjezdů už v dopoledních hodinách a železnice hlásily zpoždění kvůli popadaným stromům.

V současné chvíli podle meteoroložky Dagmar Honsové fouká na většině území Česka mírný vítr, který bude postupně zesilovat. "Ale nejedná se o ničivý vítr," řekla ve Snídani s Novou Honsová.

Související obsah

Tisíce domácností byly ve čtvrtek kvůli silnému větru bez proudu a několik lidí se kvůli popadaným stromům i zranilo. V Polsku si silný vítr vyžádal několik obětí, nejméně čtyři lidé zemřeli a šest se jich zranilo.

Kde byl ve čtvrtek vítr nejsilnější? Pusťte si rozhovor s meteoroložkou Dagmar Honsovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz