Zajímavosti

Instagram spustil přelomovou funkci, uživatelé po ní volali dlouhé roky

Instagram spustil přelomovou funkci, uživatelé po ní volali dlouhé roky
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Instagram spustil dlouho očekávanou funkci. Uživatelé už k přidávání příspěvků nepotřebují telefon. Oblíbená sociální síť totiž nově umožňuje jejich nahrávání skrze internetový prohlížeč.

Sociální síť od čtvrtka umožňuje lidem zveřejňovat fotografie a videa prostřednictvím počítače, nemusí tak spoléhat pouze na aplikaci v telefonu. Instagram tak konečně vyhověl přání uživatelů, kteří po této možnosti dlouho volali.

Nově se tak stačí pouze přihlásit v internetovém prohlížeči a fotografie či videa můžete nahrávat přímo z vašeho počítače. Instagram už dříve umožňoval uživatelům se ke svému účtu přes počítač přihlásit, ale šlo pouze odesílat zprávy a lajkovat už přidané příspěvky.

Související obsah

​​Instagram byl dlouhá léta aplikací, která byla určena pouze pro majitele mobilních telefonů. Sociální síť, která spadá pod společnost Facebook, se ale rozhodla expandovat a zaměřila se tak na širší cílovou skupinu uživatelů.

Vývojáři se na začátku října také po třech letech rozhodli ukončit funkci IGTV, kterou plánovali jako konkurenci YouTube na mobilech. Videa ve feedu splynula do jednoho formátu. Vzniklo také nové tlačítko Video tab, kde lidé mohou snadněji hledat videa, a navíc je bude podle zástupců Instagramu v budoucnu možné stříhat, dělat k nim různé filtry a označovat místa, to vše přímo na mobilu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz