Zahraničí

Zemřela hvězda seriálu M.A.S.H, herec zazářil i v muzikálu Horečka sobotní noci

Zemřela hvězda seriálu M.A.S.H, herec zazářil i v muzikálu Horečka sobotní noci
Zdroj: Profimedia

Ve věku 95 let minulý týden naposledy vydechl slavný herec Val Bisoglio, který zazářil například ve veleúspěšném seriálu z vojenského prostředí M.A.S.H. Filmoví diváci si mohou herce pamatovat také z Horečky sobotní noci, kde ztvárnil otce Johna Travolty.

Herec zemřel 18. října obklopen rodinnou ve svém domě v Los Olivos v americké Kalifornii. O nečekaném úmrtí informovala jeho manželka Bonnie, se kterou byl ženatý přes 25 let, upozornil portál Variety.

Bisaglio se narodil v roce 1927 v New Yorku, jeho rodiče byli italští imigranti, kteří do Spojených států odcestovali za lepším životem. Za svou více než 50letou hereckou kariéru ztvárnil nespočet filmových i televizních rolí.

Související obsah

​Mezi ty nejznámější patří například role seržanta Sala Pernelliho ve veleúspěšném televizním seriálu M.A.S.H. Filmoví diváci si herce mohou pamatovat ze slavného muzikálu Horečka sobotní noci, kde ztvárnil otce Johna Travolty. Naposledy se před filmovou kamerou objevil v seriálu Rodina Sopránů z roku 1999.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz