Zahraničí

Zemřela hvězda seriálu Přátelé. V 59 letech podlehla zákeřné nemoci

Zemřela hvězda seriálu Přátelé. V 59 letech podlehla zákeřné nemoci
Zdroj: Profimedia

Po dlouhém boji se zákeřnou rakovinou zemřel herec James Michael Tyler, kterého diváci po celém světě znají jako číšníka Gunthera ze seriálu Přátelé. Tylerovi bylo 59 let a o svém boji s nemocí se nebál mluvit veřejně.

James Michael Tyler zemřel v neděli po dlouhém boji s rakovinou prostaty. Smrt oblíbeného herce oznámil jeho manažer. "Tyler poklidně zemřel v neděli ráno ve svém domě v Los Angeles," cituje jeho prohlášení BBC.

Rakovina prostaty mu byla diagnostikována v roce 2018 a postupně se rozšířila i do kostí. Právě kvůli vážné nemoci se Tyler nezúčastnil letošního setkání herců ze seriálu Přátelé. Své kolegy pozdravil jen přes video. 

Krátce po odvysílání speciálu Tyler oznámil, že bojuje s rakovinou a veřejně sdílel svůj příběh. Apeloval na muže nad 40 let, aby chodili na pravidelná vyšetření.

Související obsah

​Kromě hlavní šestice hrdinů byl číšník Gunther jednou z největších hvězd seriálu, který se natáčel od roku 1994 do roku 2004. Postava milého číšníka, který je zamilovaný do Rachel, se objevila ve zhruba 150 epizodách.

V poslední epizodě své city Rachel řekne a právě tuto scénu na instagramu sdílela představitelka Rachel Jennifer Aniston. "Přátelé by bez tebe nebyli takoví, jak je známe. Děkuji ti za humor, který jsi přinesl na plac a do našich životů. Budeš nám chybět," napsala herečka.

Upřímnou soustrast vyjádřily i další kolegyně jako Courtney Cox neboli Monika a Lisa Kudrow neboli Phoebe. Matt Le Blanc, který hrál Joeyho, Tylera označil za svého kámoše. "Budeš nám chybět," dodal. 

Seriál Přátelé vysíláme pravidelně na kanále Nova FUN.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz