Domácí

Státní svátky do Nového roku: PŘEHLED, kdy mají obchody zavřeno

Státní svátky do Nového roku: PŘEHLED, kdy mají obchody zavřeno
Zdroj: Thinkstockphotos

Ve středu si raději nakupte do zásoby. Většina obchodů bude totiž kvůli státnímu svátku zavřená. Podívejte se, jak to bude s otevírací dobou v další svátky až do Nového roku.

Ve čtvrtek 28. října slavíme státní svátek, Den vzniku samostatného Československa. To mimo jiné také znamená, že mnoho obchodů v tento den neotevře. Kromě velkých specializovaných obchodů, obchodů s oblečením nebo elektra se to týká také prodejen potravin.  

Jedná se o obchody, které mají větší výměru než 200 metrů čtverečních. To zahrnuje například většinu obchodních řetězců s potravinami. Ale některé prodejny těchto řetězců se výměrou mohou vejít do limitu. Nejlepší je se proto informovat přímo v dané prodejně, zda si u nich budete moci ve státní svátek nakoupit. Otevřeno mohou mít rovněž výdejní místa e-shopů, o čemž v létě rozhodl soud, více si přečtěte v tomto článku na TN.cz

Související obsah

​Další státní svátek nás čeká 17. listopadu, kdy si připomínáme Den boje za svobodu a demokracii.  V tento den však budou moct mít obchody otevřeno, a to bez ohledu na jejich výměru.

Co se dalších svátků týče, ty budou v prosinci. V době vánočních svátků budou obchody fungovat omezeně. Na Štědrý den se otevřou pouze do 12:00. Výjimkou jsou řetězce Penny Market a Lidl, které se na Štědrý den neotevřou vůbec. V první a druhý svátek vánoční se pak otevřou pouze malé prodejny. Z těch velkých je výjimkou velkoprodejna Makro, která bude mít otevřeno od 8:00 do 18:00. Silvestr není státním svátkem, takže všechny obchody budou mít normální otevírací dobu. Zavřou potom ale na Nový rok 1. ledna.

Podívejte se, jak to bude s otevírací dobou na svátky až do Nového roku.

čtvrtek 28. října zavřeno (obchody nad 200 metrů čtverečních)
středa 17. listopadu otevřeno
pátek 24. prosince otevřeno pouze do 12:00,
výjimka: Lidl a Penny Market budou mít zavřeno úplně
sobota 25. prosince zavřeno (obchody nad 200 metrů čtverečních)
neděle 26. prosince zavřeno (obchody nad 200 metrů čtverečních)
výjimka: Makro bude mít otevřeno od 8:00 do 18:00
sobota 1. ledna zavřeno
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Píše se na Deník.cz