Domácí

Řada řidičů doplatila na střídání teplot. Mnoho jich ještě ani nepřezulo

Přes den slunečno a teplo, nad ránem mlhy a na mnoha místech teploty lehce pod nulou, to nás čeká i v dalších dnech. Takové střídání teplot je nebezpečné pro řidiče. A řada z nich na to už v pondělí doplatila.

Pro řidiče je podzim snad nejnebezpečnějším ročním obdobím. I v pondělí se bouralo na mnoha místech, třeba na Bruntálsku se srazila dvě nákladní auta. "Po kolizi vozidel došlo ke zranění posádky jednoho z vozidel," uvedla mluvčí policie Moravskoslezského kraje Zlatuše Viačková.

Po srážce dvou kamionů v pondělí dopoledne na Pražském okruhu se jeden z nich převrátil. Okamžitě se vytvořily dlouhé kolony. Tři lidé se zranili u nehody poblíž Mikulovic na Jesenicku. S tím, jak klesají teploty, se přidávají namrzlé silnice.

"Nebezpečí hrozí zejména na mostech. Zradou je takový ten černý led, který není vidět," myslí si koordinátor BESIP Zdeněk Patík.

Podle odborníků je už dávno čas na zimní pneumatiky. Mnozí řidiči ale s přezutím otálejí. "Ještě je brzy, si myslím," nebo "Letos jsem ještě nepřezul, nebyl čas," říkají.

Související obsah

Kombinace, která dokáže nepříjemně potrápit šoféry. Přes den modrá prosluněná obloha, jenže po ránu mlhy a namrzající silnice. Zimní pneumatiky na autech zlínských řidičů byly v pondělí vidět jen sporadicky.

Jenomže najít rychle volné místo v autoservisech je takřka nemožné. "Intenzivně přezouváme už asi třetí týden. Nejbližší volný termín je zhruba za deset dní," popsal majitel pneuservisu Tomáš Bačík.

K mrazíkům se přidají mlhy a nebezpečí ještě vzroste. "Budou výrazně snižovat naši dohlednost a na podchlazených komunikacích se může vytvářet námraza. Pozor na nebezpečí smyku," varovala meteoroložka Dagmar Honsová.

O tom, jak může být námraza nebezpečná, se už řidiči přesvědčili před dvěma týdny. A to rovnou na naší nejvytíženější dálnici D1 u Velkého Meziříčí, kde se odehrála nehoda.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz