Domácí

Pes pokousal muže a dítě. Zvíře střelili, chlapec je v nemocnici

Pes pokousal muže a dítě. Zvíře střelili, chlapec je v nemocnici
Zdroj: profimedia.cz

V Častolovicích na Rychnovsku v úterý po poledni velký pes pokousal muže a jedenáctiletého chlapce. Přivolaná policejní hlídka musela proti zvířeti použít služební zbraň. Vlčák nepřežil, dítě skončilo v nemocnici.

Hlášení policisté dostali prostřednictvím linky 158 okolo půl druhé. Velký pes měl utéct z firmy v Častolovicích, poté se vrhnul na dospělého muže. "Než dorazila na místo hlídka, pes zaútočil na dítě, které také pokousal," uvedla krajská policejní mluvčí Iva Kormošová.

Související obsah

​Policisté ze strachu, aby agresivní pes opět nezaútočil, použili služební zbraň. Výstřel zvíře vážně zranil. "Československý vlčák byl kvůli střelnému zranění se souhlasem majitele veterinářem utracen," dodala mluvčí.

Zraněného jedenáctiletého chlapce záchranáři převezli do nemocnice. Muž byl poraněný jen lehce. "Další okolnosti případu policisté zjišťují," dodala Kormošová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

"Dle dosavadních zjištění je ‘téměř jisté‘, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější," prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě varianty omikron před těžkou formou onemocnění.

Píše se na Deník.cz