Krimi

Strach ze sexuálních predátorů. Dívky a ženy se bojí i vyjít do města po setmění

Mladé ženy a dívky ve Strakonicích se obávají obtěžování. Situace je tak vážná, že řada z nich má strach vycházet po setmění. V posledních týdnech se jich prý několik setkalo s muži, kteří se před nimi obnažovali a vulgárně je napadali.

Před několika dny si prý vyhlédli na ulici devatenáctiletou dívku dva muži. "Bylo po deváté hodině, takže tam byl klid. Najednou ten jeden kolem mě prošel, zapískal a z pravé strany přišel další muž a ten si rozepínal pásek a kalhoty," popsala nepříjemnou zkušenost.

Díky kolemjdoucím se prý dívce podařilo utéct. "Jsem se svěřila jenom bráchovi. Ten mi řekl, ať se to nebojím říct rodičům. Tak to řešili s policií," dodala.

Podobnou zkušenost mají i další mladé dívky ve Strakonicích. Největší problém vidí v okolí nádraží. "Tady na mě pohukovali. Jsem se bála jezdit i sama domu," popsala jedna z nich. "Je to nepříjemný pocit. Ne že bych se bála, ale nepříjemný pocit tady chodit okolo, když na vás takovéto typy lidí zírají," přidala se další.

Související obsah

​Lidé se svěřují také na sociálních sítích. "Zjistilo se, že kamarádka není jediná, které se něco podobného stalo a jednu nejmenovanou dívku dokonce znásilnili v parku," objevilo se v komentářích.

"Informace jsme získali ze sociálních sítí a od strážníků městské policie. Všechny dostupné informace prověřujeme," sdělila policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Městští strážníci se na problémová místa více zaměřili. Podle policistů je ale důležité, aby si ženy podobné zkušenosti nenechávaly pro sebe. "Obracíme se na všechny možné dívky, ženy, jestli mají podobnou zkušenost, aby se přihlásily na lince 158 nebo přímo na obvodním oddělení policie ve Strakonicích," vyzvala Nováková.

Odborníci radí vyhnout se pokud možno místům, kde napadení hrozí. Když už k němu dojde, ženy se mají zkusit verbálně útočníkovi postavit a když není zbytí, použít i prvky sebeobrany. "Našel bych to nejcitlivější místo a tím je rozkrok. Několik ran do rozkroku, dokud vás nepustí, dupnu na nohu," vysvětlil instruktor sebeobrany Petr Poláček.

Když muž ruce povolí, musí žena začít rychle utíkat a křičet o pomoc.

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz