Zahraničí

Italský ostrov Sicílii zasáhly záplavy. Zemřeli nejméně dva lidé

Po silné bouři na italské Sicílii se město Katánie a jeho okolí ocitlo pod vodou. Zaplavila domy, obchody i část tamní nemocnice. Tisíce obyvatel v centru města jsou bez proudu. Kvůli velké vodě na Sicílii zemřeli už nejméně dva lidé.

Proud vody se hnal ulicemi a nemilosrdně bral všechno, co se mu postavilo do cesty. I přes zavřená okna a dveře se dral do domů, obchodů i do nemocnice.

Kvůli ničivému živlu přišli o život dva lidé. Jedním z nich je 67letý muž, jehož auto zasáhla vlna vody a bláta. Záchranné složky ho našly zaklíněného pod vozidlem. Jeho manželka se stále pohřešuje.

Podle meteorologů Sicílii zasáhl medikán, což je výrazná tlaková níže, která vzniká nad Středomořím. Podle mluvčího hasičů je situace kritická a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se zlepšovala.

Související obsah

Počasí řádilo i na východním pobřeží Spojených států. Přívalový déšť a vítr ve státě New Jersey rozvodnil řeky a voda zaplavila řadu měst. Obrovskou spoušť způsobily přívaly vody i ve státě Massachusetts, zejména v Bostonu. V příštích dnech by prý mělo srážek ještě přibývat.

"Předpověď není moc příznivá a měl by přijít další déšť. Pokud se to vyplní, hladina řeky se ještě zvedne a znovu zaplaví přilehlé silnice," uvedl šéf policie v New Jersey Jason Cosgriff.

Výstraha před silným větrem a deštěm platí i ve státě New York. Obyvatelé v rizikových oblastech se už připravují na možné záplavy.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz