Koronavirus

Nových případů je opět výrazně víc. Zájem o očkování je rekordní

Nových případů je opět výrazně víc. Zájem o očkování je rekordní
Zdroj: Policie ČR/ Profimedia

Další vlna pandemie koronaviru pokračuje. Za středu přibylo 5 824 nových případů, což je opět výrazně více než o týden dříve. Stoupají také počty hospitalizovaných a mrtvých, které jsou nejvyšší od května. Se zhoršující situací roste i zájem o očkování, který je nyní nejvyšší od srpna.

Epidemie koronaviru v České republice stále výrazně nepolevuje. Ve středu přibylo 5 824 případů, což je opět výrazně více než o týden dříve. Ve středu 20. října laboratoře odhalily 3 277 případů. Středeční nárůst je ale nižší než úterní, kdy přibylo 6 288 případů a poprvé od 7. dubna tak byla překonána hranice šesti tisíc.

Plní se také nemocnice. Výrazně více lidí totiž potřebuje péči zdravotníků. V nemocnicích je aktuálně s covidem hospitalizováno 1 277 lidí, z toho 167 je ve vážném stavu. Většina z nich není očkovaná. O týden dříve v nemocnicích s covidem-19 leželo 780 lidí a ve vážném stavu bylo 115 z nich. Více lidí leželo s covidem-19 v nemocnicích naposledy 17. května.

S nemocí covid-19 zemřelo celkem už 30 689 lidí. I toto číslo v poslední době rychle roste. Jen během pondělí zemřelo 19 lidí, což je nejvíce za jediný den za posledních pět měsíců.

Z okresů je na tom momentálně nejhůř okres Prostějov, který hlásí 566 nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní. Další jsou okresy České Budějovice (540) a Ostrava-město (486). 

Související obsah

S nárůstem nových případů stoupl také zájem o očkování. Ve středu bylo podáno 39 642 vakcín, o týden dříve to bylo 22 426 očkovacích látek. Jde o nejvyšší množství od 24. srpna. Od zahájení očkování bylo celkem použito zhruba 12,2 milionu dávek vakcín. Plně očkováno je aktuálně okolo 6,07 milionu lidí.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pondělí řekl, že nárůst nových případů bude zřejmě pokračovat ještě jeden až dva týdny. Zlom by podle něj mohl nastat za pět nebo šest týdnů.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz