Zajímavosti

Halloweenské přiznání: Herec Bareš vysvětlil, proč má doma dětskou kost

Herec Igor Bareš má velmi netradičního koníčka, kterému říká funerální turistika. Proč ho tolik fascinuje smrt a proč sbírá artefakty spojené s druhým břehem? Z několika jeho "úlovků" doslova mrazí.

Běžně vypadá domlouvání natáčení tak, že si zavoláte a domluvíte čas a místo. Většinou je to kolem poledne v kavárně, na procházce nebo doma. Igor Bareš ale rozhodl: přijdete v devět večer na opuštěný hřbitov v Praze 6.

"Měl jsem v mládí rád podzim a místa s příběhem. Říkám tomu funerální turistika. Kamkoliv přijedu, tak se stavím nejdřív v hospodě a hned potom na hřbitově," prozradil na sebe známý herec. "Navštívil jsem s manželkou jihočeskou Pohádku, kde vraždil Roubal. A odnesl si talisman," pokračoval.

Televize Nova připravuje třídílnou minisérii o řádění masového vraha Ivana Roubala (Případ Roubal můžete sledovat v listopadu na Voyo). Milovník historie a hororů Igor Bareš si ji nenechá ujít. Co na jeho nevšední sběratelskou zálibu říká jeho manželka?

"Moje žena je skvělá, koupila mi velkou knížku Světová pohřebiště. Zjistil jsem, že v Palermu jsou mumie ve dvou patrech vystavené, tak jsem tam s ní jel na dovolenou. K 50. narozeninám jsem dostal pobyt v lázních, u kterých byl opuštěný hřbitov. Našel jsem tam dětskou kyčelní kost, tak mám suvenýr doma nad televizí," šokoval Bareš.

Související obsah

​Olomoucký rodák vyrůstal poblíž zoologické zahrady. A zvířata miloval. Chtěl být hajným, takže vystudoval zemědělskou školu. Láska k divadlu byla nakonec silnější. A na divadelních prknech se dnes potkává i se svou ženou Antonií Talackovou.

"Hrajeme tam rozvedený pár, on se s ní sejde po 12 letech a chce, aby mu pomohla zakrýt vraždu, kterou spáchal na svém otci. Ale je to komedie," popsal.

Dalším funerálním výletem byla pro herce návštěva jižní Moravy."Tam je strom a na něm se oběsil chlap. Tak jsem si vzal kus větve, na které byla ta oprátka," pochlubil se Bareš "úlovkem". Herce prý docela jistě vždy rozesměje, jak jinak než černý humor. Má z něčeho strach?

"Strach je dobrá věc... A bojím se o děti. O to, abych jim zůstal co nejdéle zachován," řekl.

Vedle nemanželské, dnes už dospělé dcery, má 55letý herec ještě 7letého syna a 10letou dceru. Dokáže s nimi ještě udržet krok? Sám totiž je absolutní technický antitalent a nenajdete jej ani na sociálních sítích. "Vůbec s nimi krok nedržím. Nemám ani chytrý mobil, ani řidičák," nepřestával herec překvapovat.

Související obsah

​I bez řidičáku zvládl roli v roadmovie Výlet po boku Ivy Janžurové. Z doby natáčení tohoto filmu pochází i jeho přirovnání k herci Anthony Hopkinsovi. "Mám ho rád. Bulvár psal, že jsme si podobní a že peklo přichází z televize," smál se Bareš.

Diváci televize Nova si jistě pamatují na postavu dobráckého pojišťováka v podání Igora Bareše v Pojišťovně štěstí nebo ředitele se zálibou ve vaření piva v seriálu Profesor T.

Herec s vlídným hlasem byl v mládí pěkný bouřlivák. Má za sebou pobyt v protialkoholickém ústavu a pokus o sebevraždu.

"Byla to demonstrativní chuť upoutat pozornost, hřích mládí," vysvětlil.

Zamiloval si oblast Českolipska a pořídil si tam chalupu. Snad už ani nikoho nezarazí, co se mu tam tak mimo jiné líbilo. Hřbitov. "Jsou tam dva náhrobky, na jednom se píše: Čekám, nespěchejte. A na druhém: Tak to je konec," uzavřel herec.

Rebecca Diatilová, drz, ts, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz