Domácí

Zeman zůstává na oddělení KARIM. O přesunu na jiný pokoj se rozhodne už brzy

Lékařské konzilium, tedy odborníci, kteří mají řešit zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana, by se mělo sejít v příštích dvou týdnech. Pro TN.cz to potvrdil člen konzilia, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Řešit se může i přesun na běžný nemocniční pokoj.

Prezident Miloš Zeman leží už 20. den v Ústřední vojenské nemocnici v Praze (ÚVN). Ke zhodnocení jeho stavu se sejde lékařské konzilium. Jeho členem je i rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. "V průběhu příštího či přespříštího týdne," odpověděl na otázku, kdy se konzilium setká.

Je možné, že už příští týden rozhodnou lékaři o přesunu prezidenta na běžný pokoj. Podle Zimy se může konzilium sejít v pátek 5. listopadu. "Budeme se zabývat postupem léčby, prognózou, případně nějakými dalšími postupy," řekl.

Členové konzilia by měli i dojít k lékařskému závěru popisujícímu stav prezidenta. "Když se sejde konzilium, většinou nějaký závěr dá. O tom, jestli ho dáme do médií, nebo do lékařské zprávy, o tom se poradíme s kolegy z ÚVN, kteří o pana prezidenta pečují," uvedl Zima. Nemusí se to podle něj ale stát hned po první schůzce.

Související obsah

Sestavení multioborového konzilia inicioval ředitel ÚVN a ošetřující lékař prezidenta Miroslav Zavoral. Potvrdila to mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Mělo by v něm být přibližně devět lidí. Mezi nimi i fyzioterapeut Pavel Kolář, odborníci na diagnostiku nebo léčbu nemocí v oblasti břicha i expert z oboru psychiatrie. Členem by měl být i chirurg Pavel Pafko. Nemocnice zatím nechce zveřejnit celý seznam členů. "Budeme hledat to nejlepší pro zdraví pacienta," ujistil rektor Zima.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz