Zajímavosti

Český slavík se blíží. Hvězdy prozradily, jak se těší a komu přejí vítězství

Český slavík je zpět a už zná ve všech kategoriích těch nejlepších 21. Každého teď zajímá, kdo nahradí Karla Gotta a zda Lucie Bílá obhájí svůj post. Co na znovu uvedení ankety říkají někteří nominovaní do užšího výběru a komu by to třeba oni přáli?

Přesně 19 dní nás dělí od galavečera Český Slavík 21. Díky novému hlasovacímu systému je už teď z každé kategorie známo vždy 21 favoritů na vítězství.

"Mě to potěšilo, ale zase jsem věděla, že jsem celý rok pracovala, že jsem se neflinkala, že jsem dělala nový písničky, přes pandemii jsem dělala videoklipy, takže to beru i jako takovou hezkou zpětnou vazbu na tu práci, což člověk potřebuje, protože proto to dělá. Pro fanoušky," řekla Lucie Vondráčková.

"Jsem za to hrozně moc ráda, protože už to je pro mě vlastně výhra, takže moc děkuju a uvidíme, jak to bude dál, ale už z tohohle mám hroznou radost," jásá Tereza Mašková, vítězka SuperStar 2018.

Související obsah

​"Mám radost tedy každopádně. Budu to ale spíš přát někomu jinému. Jak to posledně končilo, tak jsem vůbec neměl Slavíka v povědomí, takže tenhle ročník jsem alespoň za sebe ošidil a nějak jsem lidi nepřipravoval, aby něco hnali nebo tak," uvedl Ben Cristovao.

Slavná anketa se v novém kabátu vrací po čtyřech letech.

"Já jsem se nejdřív strašně lekla, protože jako každý jsem měla kvůli Karlovu odchodu v sobě uzavřeno, ale nakonec jsem zjistila, že je to geniální nápad udělat něco pro kulturu, která tak dostává na frak. Takže jsem nadšená a těším se," raduje se Lucie Bílá.

Zlatá slavice má doma celkem 20 slavíků, z toho 13 absolutních vítězství. Třeba jí oblíbená 21 miliardáře a nově také prezidenta ankety Karla Janečka přinese štěstí. "Samozřejmě, že by 21. slavík byl hezký, když je ten 21. rok a ta cena se tak i jmenuje. Ale to je jenom taková hra s čísly," usmívala se Bílá.

Související obsah

​Mezi potvrzenými vystupujícími už jsou Ewa Farna, Tomáš Klus, Marek Ztracený, Jan Bendig nebo kapela Kryštof. Večerem provede Aleš Háma spolu s Ondřejem Sokolem.

"Tentokrát tam jdu pokorně, dokonce jsem i odmítla zpívat. Budu tam jen sedět, tleskat těm ostatním, protože jsem přející. Měla jsem najednou chuť být v jiné roli než ten, který soutěží, ale ten, který fandí. Cítím v sobě změnu," podotkla Bílá.

"Hlasovala jsem a hlasovat budu. Ewička Farna a zpěvák Marek Ztracený, to jsou takoví moji dva favoriti," svěřila Mašková. "Mám třeba rád Miraie Navrátila, takže jestli se dá přát jemu, tak tomu bych to mega moc přál," řekl Cristovao.

Související obsah

​Na slavnostním večeru nebude chybět ani pocta Karlu Gottovi, od jehož smrti se jedná o první ročník ankety. Karel Janeček přislíbil, že mu bude udělena speciální cena.

Stále máte možnost podpořit vašeho oblíbeného umělce či kapelu. Hlasovat můžete na stránkách ceskyslavik.cz.

Rebecca Diatilová, drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz