Domácí

VÝSTRAHA: Silný vítr může řádit v Česku až do pondělního rána

VÝSTRAHA: Silný vítr může řádit v Česku až do pondělního rána
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Meteorologové opět vydali varování před silným větrem. Zasáhnout má od nedělních 19 hodin do pondělních sedmi hodin ráno několik krajů. Může poškodit stromy, lesní porosty, menší škody může způsobit i na budovách. Lidé by si měli zajistit okna či dveře a zabezpečit skleníky.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v neděli výstrahu. Část republiky zasáhne silný vítr už během nedělního večera, sužovat nás bude ale až do pondělních sedmi ráno. Podle meteorologů hrozí nízký stupeň nebezpečí.

Vát má čerstvý až silný jihovýchodní až jižní vítr s nárazy asi 70 kilometrů za hodinu. Zasáhnout má Frýdlant v Libereckém kraji, Hlinsko, Chrudim, Poličku a Svitavy v Pardubickém kraji, Jeseník v Olomouckém kraji a Krnov v Moravskoslezském.  

Související obsah

"Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky," uvedl ČHMÚ. Lidé by měli být opatrní při procházkách venku a při řízení vozidel. Hrozí totiž komplikace v dopravě i úrazy kvůli uvolněným předmětům.

Lidé v zasažených oblastech by neměli v tomto období chodit na hory. "Nevydávat se zejména do hřebenových partií," doporučuje ČHMÚ.

Vítr trápil část Česka už v pátek a v sobotu, například na Vysočině nebo v Pardubickém kraji lámal stromy. V sobotu silný vítr zastavil lanovku na Sněžku, v nárazech tam dosahoval až 90 kilometrů za hodinu.

Výstraha před silným větrem platí pro tyto oblasti:

Zdroj: ČHMÚ

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz