Domácí

V pražském babyboxu našli holčičku. Ležela tam se zakrváceným ručníkem

V pražském babyboxu našli holčičku. Ležela tam se zakrváceným ručníkem
Zdroj: Profimedia

Do babyboxu v Praze 6 odložila v pondělí matka malou holčičku. Ta dostala krásné jméno. Podle zakladatele babyboxů Ludvíka Hesse jde už o 227. odložené dítě.

V Praze 6 zachránil babybox v pondělí novorozeně. "Je to holčička, podle odhadu záchranáře váží asi tři kilogramy, řekla mi Lenka Kratochvílová z radnice Prahy 6," uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Spolu s holčičkou ležel v babyboxu také zakrvácený ručník. Záchranáři miminko následně převezli do motolské nemocnice. Navíc dostala velmi krásné jméno. "Děvčátko jsem pojmenoval Isabella po protagonistce projektu Babybox Zuzaně Isabelle Tornikidis," vysvětlil Hess. Podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) je dívenka zdravá.

Isabella se tak stala už 227. miminkem, které rodiče do babyboxů napříč zemí odložili. V České republice už speciálně vybavené schránky zachránily 124 holčiček a 103 chlapečků.

Související obsah

Zakladatel babyboxů zároveň doplnil, že ve chvíli, kdy byla holčička odložená, byl nainstalován babybox v Klatovské nemocnice. Jeho slavnostní otevření se koná 6. prosince ve 12 hodin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz