Zajímavosti

Tajemství loga iPhonů. Skrývají funkci, o které většina uživatelů neví

S poslední aktualizací získaly některé iPhony novou funkci, a to díky logu vzadu na telefonu. Mnoho uživatelů o ní ale stále neví. Přinášíme videonávod, jak ji spustit a nastavit.

Chytré mobilní telefony iPhone mají skrytou funkci. Najdete ji na nečekaném místě v logu Applu na zadní straně telefonu. Spustila se s novou aktualizací, a to u iPhonů 8 a novějších. Logo na zadní straně telefonu bude nyní sloužit jako zkratka k některým funkcím telefonu.

Pokud na něj dvakrát poklepete, aktivuje se jedna z funkcí, kterou si můžete vybrat podle svého uvážení. Můžete tak pomocí loga přepínat mezi různými aplikacemi, upravovat hlasitost, rychle se vrátit na domovskou obrazovku nebo vyfotit obrazovku telefonu.

Související obsah

​Logo Applu toho ale nabízí víc. Pokud na něj poklepete třikrát, nabízí další funkce jako zapnutí virtuální asistentky Siri, funkci VoiceOver nebo vás informuje o stavu baterie.

Jak si můžete novou funkci nastavit? Nejprve zkontrolujte, že máte nejnovější aktualizaci. Poté ve svém telefonu otevřete "nastavení", zde vyberte "zpřístupnění", pak "dotyk" a zde vyberte "klepnutí na zadní stranu". Tady si pak už můžete vybrat, kterou funkci dvojím či trojím poklepáním spustíte.

Funkce, které budou na poklepání i trojité poklepání nastavené, pak můžete také kdykoliv změnit.

Problémem mohou být kryty na telefon, zvláště pokud je kryt těžký nebo hrubý. Pokud ovšem máte jen tenký kryt, funkce by na vašem iPhonu měla fungovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz