Domácí

Babybox v Liberci zachránil holčičku. Pupečník měla podvázaný gumičkou

Babybox v Liberci zachránil holčičku. Pupečník měla podvázaný gumičkou
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Do babyboxu v liberecké nemocnici někdo ve středu odložil holčičku. Za poslední tři dny se jedná už o druhé odložené miminko. Dívenka, která byla zabalená v ručníku a plyšové dece, dostala nádherné jméno.

Babybox v liberecké nemocnici zachránil novorozeně. "Liberecké děťátko potvrdilo tradici. Děti se odkládají do babyboxů po dvojicích nebo ještě lépe po trojicích. Je to holčička a byla zabalená v ručníku a v šedivé plyšové dece," informoval zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Děvčátko však nebylo umyté a pupečník mělo podvázaný gumičkou do vlasů. Holčička dostala krásné jméno. "Na hodinkách bylo 15:08, 3. listopadu 2021 a zrovna jsem se sešel se svým nejmladším synem Antonínem Václavem Hessem. Ten rozhodl, aby se děťátko jmenovalo podle jeho spolužačky a kamarádky  Adélka," doplnil Hess.

Související obsah

Za poslední tři dny se jedná už o druhé odložené miminko. V pondělí někdo v Praze 6 do babyboxu umístil novorozenou holčičku.

Adélka se tak stala 228. miminkem, které rodiče do babyboxů napříč Českou republikou odložili. Zároveň je holčička osmou umístěnou do babyboxu v liberecké nemocnici. "Skóre holky versus kluci upravila Adélka na 125:103 ve prospěch děvčátek," uzavřel Hess.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz