Počasí

Na radaru se objevil záhadný úkaz. Meteoroložka vysvětlila, o co se jedná

Na radaru se objevil záhadný úkaz. Meteoroložka vysvětlila, o co se jedná
Zdroj: in-pocasi.cz

V Česku i v okolních státech v posledních dnech panuje deštivé počasí. Radarové mapy tak hýří barvami podle intenzity srážek. Na jednom z meteorologických radarů se v dopoledních hodinách nedaleko českých hranic objevil útvar, který připomínal malou verzi hurikánu. Uprostřed barevného víru bylo dokonce viditelné oko. Podle meteoroložky se ale jednalo pouze o zkreslení.

Radar na webu in-pocasi.cz v ranních a dopoledních hodinách ukazoval nad územím Německa blízko českých hranic jev, který nešlo přehlédnout. Byl ve tvaru kruhu, jehož zbarvení naznačovalo, že srážky jsou nejintenzivnější v blízkosti středu, kde se nacházelo oko.

Žádná rotující bouře ani podobný jev se ale u českých hranic nenacházela, vysvětlení je daleko jednodušší. "Zřejmě se jedná o soustředný kruh vznikající díky skenovací strategii radaru srážek, které do Česka a do Německa přináší tlaková níže. Není potřeba se obávat," vysvětlila meteoroložka Dagmar Honsová.

Související obsah

​Kvůli kombinaci záběrů z různých radarů se tak jednalo pouze o zkreslení a to, co radar ukazoval, nebylo nic jiného, než déšť. Ve skutečnosti se tak žádné oko v místě srážek s největší pravděpodobností vůbec nevyskytovalo.

Na radarových mapách budeme moci srážky sledovat i nadále. Čtvrtek totiž bude podle předpovědi meteorologů deštivý, ačkoliv postupně budou srážky od jihu postupně ustávat. První listopadový týden je celkově velmi bohatý na srážky, napršet má během něj tolik jako obvykle za celý listopad.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz