Zahraničí

Princ Andrew stane před soudem. Soudce zveřejnil termín

Soud s britským princem Andrewem se bude konat v New Yorku mezi zářím a prosincem příštího roku. Syn britské královny Alžběty II. čelí obvinění ze sexuálního obtěžování 38leté Američanky. Ta tvrdí, že ji v roce 2001 sexuálně zneužil. Princ ale obvinění odmítá.

Válečný hrdina, princ playboy a život v přepychu. To vše se zdá být dávno pryč. Nyní se vévoda z Yorku princ Andrew zmítá v kauze sexuálního obtěžování. "Princ Andrew má teď tři možnosti. Může celé to soudní řízení ignorovat, což neudělá. Další možnost je proti žalobě bojovat, nebo se s Virginií vyrovnat," řekl britský právní komentátor a novinář Joshua Rosenberg.

Žalobu na syna britské panovnice Alžběty II. podala 38letá Američanka Virginia Giuffreová. Ta tvrdí, že byla v 17 letech donucena nechvalně známým finančníkem Jeffreym Epsteinem k pohlavnímu styku právě s princem Andrewem. Ten ale obvinění dlouhodobě odmítá. Podle prince jde Giuffreové jen o peníze.

Související obsah

"Ví přesně, co udělal. Doufám, že se k tomu přizná," nechala se slyšet Giuffreová. Právě kvůli skandálu souvisejícím s Jeffreym Epsteinem se musel britský princ stáhnout do ústraní a ukončit oficiální styky s královskou rodinou. Americký podnikatel byl totiž obviněn z toho, že mladé dívky za peníze poskytoval za účelem sexu celebritám. Za mřížemi měl strávit 40 let. Po nástupu do vězení ale v roce 2019 spáchal sebevraždu.

Prince Andrewa vyšetřovali i v Británii. Minulý měsíc ale britská policie oznámila, že trestní stíhání nezahájí. Americká žaloba ale nad princem zůstala viset.

ls, Tereza Masopustová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz