Koronavirus

Hygienici testovali žáky ve školách, podstoupit ho musely i očkované děti

Bezmála 765 tisíc žáků základních a středních škol z 31 okresů v pondělí podstoupilo antigenní testování na covid-19. Hygienici určili, že to bude v regionech, kde se nákaza šíří nejvíce.

Stovky škol v takřka polovině České republiky v pondělí začaly vyučování testováním. To museli podstoupit všichni žáci, kteří nejsou očkovaní nebo neprodělali covid-19 v posledním půl roce.

"Máme seznamy a máme přehledy žáků, kteří byli očkováni, i seznam žáků, kteří prodělali covid-19, takže učitelé je mají k dispozici," řekl zástupce ředitele základní školy ve Zlíně Pavel Růžička.

Související obsah

​Na základních školách je ale očkovaných dětí zatím jen pár. Ostatní žáci si tak museli znovu rozbalit tyto sady. "V celé škole máme deset dětí, které jsou pozitivní, teď přibyly další tři," uvedl ředitel základní školy v Olomouci Zbyněk Kundrum.

Přesně před týdnem, v pondělí 1. listopadu, se testovalo jen v osmi nejvíce zasažených okresech. První etapa testování odhalila podle údajů ministerstva zdravotnictví 699 potvrzených pozitivních případů z dohlášených 95 procent testovaných škol. Zúčastnilo se jí 553 základních a 151 středních škol.

Nejvíce pozitivních testů na základních školách hygienici evidují v okresech Přerov, Prostějov a Brno-venkov. U středních škol je to pak Přerov, Brno-venkov a Karviná. Celkově test podstoupilo 121 tisíc žáků a studentů.

V pondělí 15. listopadu se otestují žáci a studenti v Praze a dalších 22 okresech, které se k testování přidaly 8. listopadu. Žáci, kteří se testovat odmítnout, musí po celou dobu pobytu ve škole nosit ochranu dýchacích cest. 

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz