Krimi

Stále záhadnější smrt. V ulici našli ženu s rozbitou hlavou, předtím kostru člověka

Stále záhadnější smrt. V ulici našli ženu s rozbitou hlavou, předtím kostru člověka
Ilustrační foto Zdroj: Ladislav Křivan / MAFRA / Profimedia

Kriminalisté se už více než měsíc snaží objasnit smrt 51leté ženy z pražské Zbraslavi. Na zahradě rodinného domu ji našli s rozbitou hlavou a doposud stále není jasné, jestli ji někdo přepadl, nebo nešťastně upadla. Nejde o jedinou záhadu, kterou kriminalisté v této ulici řešili. Před pěti lety na pozemku základní školy našli kostru člověka.

Uběhl už více než měsíc od chvíle, kdy policisté na zahradě rodinného domu v ulici Nad Parkem našli bezvládné ležet jedenapadesátiletou ženu. "Měla velmi vážný úraz hlavy. Uvedli jsme ji do umělého spánku, zajistili dýchací cesty a transportovali do motolské nemocnice na anesteziologicko-resuscitační oddělení," komentovala tehdy její zdravotní stav mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Boj o život nakonec pacientka prohrála. Případ převzali kriminalisté, kteří nevylučovali, že na ženu mohl někdo zaútočit. "My se tím zabýváme pro možné podezření z násilného trestného činu," reagoval tehdy policejní mluvčí Jan Daněk. Doufal, že případ jim pomohou objasnit výsledky pitvy, ani ty ale vyšetřovatele k ukončení případu nedovedly. Stále tak není jasné, jestli žena upadla, nebo jí někdo něco udělal.

"Stále zjišťujeme, jestli se jednalo o trestný čin, nebo ne. Kriminalisté nyní nechtějí poskytovat žádné dílčí informace," reagoval policejní mluvčí na dotaz, jestli vyšetřovatelům pitva pomohla odhalit příčinu smrti.

Související obsah

​Smrt ženy tak zůstává záhadou i pro místní obyvatele. "Nemáme vůbec žádné informace. Ani nevím, jestli to bylo přepadení, nebo nebylo. Jak to vyhodnotila policie," uvedla zbraslavská radní Michaela Bernardová.

Kvůli vyšetřování se ulice Nad Parkem 6. října hemžila policisty. A nebyli tu poprvé. Pohybovali se v těsné blízkosti Základní školy Vladislava Vančury, kde v létě před pěti lety při rekonstrukcích našli dělníci ve výkopu lidskou kostru. Ostatky si tehdy odvezli policisté na expertizu, nebylo jasné ani to, jak jsou staré.

V tomto případě ale kauzu kriminalisté nakonec uzavřeli s tím, že o vraždu ani nic podobného nešlo. "Bylo vyhodnoceno, že kosti jsou starší 20 let a nebyly zjištěné žádné podezřelé okolnosti, takže ten kosterní nález byl zlikvidovaný," objasnil po letech Daněk.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz