Domácí

Celebrity zdrtila zpráva o Mekyho smrti. Mrazí mě v zádech, svěřil se Petr Rychlý

Celebrity zdrtila zpráva o Mekyho smrti. Mrazí mě v zádech, svěřil se Petr Rychlý
Zdroj: Profimedia

Zpráva o smrti Miroslava "Mekyho" Žbirky přišla jako rána z čistého nebe a zarmoutila nejen jeho fanoušky. Po legendárním zpěvákovi truchlí i jeho kolegové z hudební branže a další slavní, kteří měli tu čest jej poznat. Zatímco například herec Petr Rychlý se o vzpomínkách na Mekyho rozpovídal, rockovému zpěvákovi Petru Jandovi došla slova.

Ve středu v podvečer Česko i Slovensko zasáhla zdrcující zpráva o smrti zpěváka a skladatele Miroslava Žbirky, který si získal srdce mnohých fanoušků. Nejen pro svou hudbu byl ale velmi oblíbený. Jeho kolegové si ho cenili pro klidné a noblesní vystupování či specifický humor.

"Byla to čistá duše. Z jeho hudby vyzařuje klid a to je přesně ten Meky. Naučil mě, jak se chovat k publiku. Byl vždy neuvěřitelně noblesní. Jsem šťastný, že jsem se s ním mohl seznámit, zkamarádit. Není mi dobře dneska, přiznám to. Byl to hrozně fajn chlap," reagoval na umělcovu smrt herec Petr Rychlý.

Související obsah

"Diváci TV Nova asi ví, že pro nás složil a nazpíval úvodní píseň Ordinace v růžové zahradě Můj svět je tvůj. Vždy, když jsem uváděl ples a on tam byl s kapelou, tak tam tu píseň zařadil a já jsem vzadu zpomaleně jako primář Mázl prošel a ti diváci to měli hrozně rádi," vzpomíná Rychlý na společné chvíle se Žbirkou.

​"Hrozně rád jsem ho poslouchal a byl jsem rád v jeho společnosti. Ani jsem netušil, že mě to takhle může zasáhnout a že by ten pohodový Meky takhle brzy odešel. Mám mrazení v zádech," dodal herec. Svým smutkem se netajil ani rockový zpěvák Petr Janda, kterého zpráva dostihla těsně před koncertem.

"Jsme před koncertem a najednou jsme dostali tuhle zprávu. Takže zábava okamžitě přestala, všechno se ztišilo. Teď máme jít hrát a vůbec se nám nechce. Byl to muzikant, o kterém se nedá říct nic špatného. Skvělý zpěvák, skvělý skladatel a hrozně milý a slušný člověk. Nechce se mi mluvit," řekl Janda.

Související obsah

Matěj Ruppert vystupující s kapelou Monkey Business vzpomíná především na Mekyho humor. "Jeho písničky provázely moje dětství a patří k interpretům, které jsem měl upřímně rád. Kromě báječné muziky, měl neuvěřitelně fantastický humor. Suchý, věcný, klidný. V tom klidu byla ohromná síla inteligentního humoru, který neumí jen tak někdo. A pak je o něm málo známé to, že to byl poměrně velký znalec Švejka," prozradil zpěvák.

"Nedokážu přestat plakat. Můj přítel, jeden z mála v tomto byznysu, vzor a člověk, který mě měl upřímně rád. Měli jsme společné zážitky, ale i plány do budoucna. Nedokážu tomu uvěřit a nedokážu přestat plakat," truchlí zpěvačka Katarína Knechtová.

"Ani nevím, co mám v tom šoku napsat. Skvělý kolega a velký profesionál, vždy příjemně naladěný. Děkujeme ti, Meky, za všechny tvoje krásné písně," napsala na instagramu slovenská popová zpěvačka Beáta Dubasová.

Miro Žbirka zemřel ve věku 69 let, příčinou měl být zápal plic, se kterým zpěvák bojoval opakovaně. Měsíc před svou smrtí byl v nemocnici na kapačkách. Potíže s dýchacími cestami měl dlouhodobé, na zápal plic zemřela i jeho maminka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz